Liga Mistrzów. Bayern rozbija bandę Simeone, Real sensacyjnie ulega Szachtarowi

Bayer Monachium w imponującym stylu rozpoczął marsz po obronę tytułu zwycięzcy Ligi Mistrzów. Podopieczni Hansiego Flicka rozbili na własnym terenie Atletico Madryt 4:0. Od sensacyjnej porażki w nową edycję rozgrywek wkroczył natomiast Real Madryt, który uległ u siebie Szachtarowi Donieck 2:3.

Bayern Monachium dominował nad ekipą Diego Simeone w każdym aspekcie gry, a do pierwszoplanowych postaci na boisku należał Kingsley Coman, który popisał się dubletem oraz decydującym podaniem przy golu Leona Goretzki. Francuz kapitalną akcją błysnął w 72. minucie, gdy z dziecinną łatwością oszukał zwodem Felipe i płaskim strzałem z bliskiej odległości w kierunku dalszego słupka ustalił wynik meczu na 4:0. Ozdobą spotkania wydaje się jednak było trafienie Corentina Tolisso. W 66. minucie były zawodnik Olympique’u Lyon pokonał Jana Oblaka kapitalnym uderzeniem z dystansu w samo „okienko” bramki. Tym razem wielkiego wkładu w zwycięstwo „Bawarczyków” nie miał Robert Lewandowski. Kapitan reprezentacji Polski choć oddał dwa strzały, nie sprawiły one większego problemu golkiperowi „Los Colchoneros”. Po za tym niemal przez cały mecz był skutecznie pilnowany przez defensywę rywali, a na murawie przebywał do 83. minuty.

Do prawdziwej sensacji doszło natomiast w konfrontacji Realu Madryt z Szachtarem Donieck. Grający w mocno rezerwowym składzie mistrzowie Ukrainy wygrali z trzynastokrotnym triumfatorem najważniejszych klubowych rozgrywek w Europie 3:2. Już do przerwy podopieczni Luisa Castro prowadzili różnicą trzech trafień. Świetne zawody rozgrywał zwłaszcza Tete. Młody Brazylijczyk najpierw popisał się solową akcją w 29. minucie zakończoną golem, a chwilę przed przerwą znakomitym podaniem pięta obsłużył Manora Solomona, który następnie dopełnił jedynie formalności. Po zmianie stron „Królewscy” rzucili się do ataku, ale bramki autorstwa Luki Modricia oraz rezerwowego w tym spotkaniu Viniciusa Juniora ostatecznie na nic się zdały. Drużyna Zinedine’a Zidane’a poniosła tym samym samym drugą porażkę z rzędu. W sobotę uległa – również na własnym terenie – Cadiz FC 0:1 w ligowych rozgrywkach.

W środowych starciach byliśmy świadkami jeszcze jednej niespodzianki. Inter Mediolan zaledwie bowiem podzielił się punktami u siebie z Borussią Moenchengladbach (2:2), ratując remis w ostatniej minucie meczu za sprawą niezawodnego Romelu Lukaku. Belg otworzył także wynik spotkania. W efekcie w swoich ostatnich dziewięciu występach na europejskich boiskach zdobył aż jedenaście bramek. Żaden piłkarz „Nerazzurrich” nie mógł dotąd pochwali się takim wynikiem.

Trzy „oczka” wywalczył z kolei Liverpool FC, który skromnie pokonał na wyjeździe Ajax Amsterdam 1:0. O wszystkim przesądziła akcja z 35. minuty. Wówczas Sadio Mane nie trafił czysto w piłkę przy próbie strzału prawą nogą. Futbolówkę próbował wybić Nicolas Tagliafico, ale zrobił to na tyle nieudolnie, że skierował ją do własnej siatki. Komplet punktów zainkasowały również zespoły Manchesteru City oraz Atalanty Bergamo. „Obywatele” – choć musieli gonić wynik już od 14. minuty – wygrali na własnym stadionie z FC Porto 3:1, między innymi po pięknym golu z rzutu wolnego autorstwa Ilkaya Guendogana. Podopieczni Gian Piero Gasperiniego rozbili zaś w delegacji debiutujące w Lidze Mistrzów – FC Midtjylland 4:0. Wynik w końcówce meczu ustalił rezerwowy Aleksiej Miranczuk. Dla Rosjanina, pozyskanego z Lokomotiwu Moskwa, był to pierwszy występ w barwach ekipy z Lombardii.

W pozostałych pojedynkach Olympiakos Pierus zwyciężył u siebie z Olympique’m Marsylia 1:0 po bramce Egipcjanina Koki w doliczonym czasie gry, a Red Bull Salzburg zremisował przed własną publicznością z Lokomotiwem Moskwa 2:2. Pełne spotkanie w drużynie gości zaliczyli reprezentanci Polski – Maciej Rybus oraz Grzegorz Krychowiak. Ten drugi miał spory udział przy wyrównującym trafieniu Witalija Lisakowicza z 75. minuty.