Polacy za granicą. WBA i Grosicki wracają do Premier League!

West Bromwich Albion – po dwóch latach przerwy – powróciło do Premier League. Zespół Kamila Grosickiego w ostatniej kolejce Championship zremisował u siebie z Queens Park Rangers 2:2. Podział punktów wystarczył ekipie Slavena Bilicia do awansu, bo swoje spotkanie przegrało Brentford FC.

West Bromwich Albion – Queens Park Rangers 2:2 (1:1)
Grady Diangana 44′ Callum Robinson 49′ – Ryan Manning 34′ Eberechi Eze 61′

Piłkarze z The Hawthorns – choć zaliczyli słabą końcówkę sezonu (cztery ostatnie ligowe mecze bez choćby jednego zwycięstwa) – powrócili do najwyższej klasy rozgrywkowej w Anglii po dwuletniej przerwie. W starciu z Queens Park Rangers potrzebowali kompletu punktów, aby nie musieć oglądać się na wynik swojego najgroźniejszego rywala do awansu – Brentford FC.

Ostatecznie podopieczni Slavena Bilicia zremisowali na własnym terenie z „The Hoops” 2:2, ale jak się okazało, wystarczyło to „The Baggies” do zajęcia drugiego miejsca na finiszu rozgrywek Championship.

Gospodarzom wywalczenie jednego „oczka” przyszło z dużym trudem. Od 34. minuty miejscowi przegrywali po bramce Ryana Manninga. Tuż przed przerwą straty odrobił jednak Grady Diangana, a chwilę po zmianie stron Callum Robinson zapewnił WBA prowadzenie. Wynik w 61. minucie ustalił Eberechi Eze. W końcówce na boisku pojawił się Kamil Grosicki, zmieniając Matheusa Pereirę.

Takiego obrotu sprawy nie wykorzystał Brentford. Drużyna Thomasa Franka sensacyjnie uległa na własnym stadionie Barnsley FC 1:2 i tym samym weźmie udział w barażach o awans do Premier League. Ponadto w play-offach zagrają również ekipy Fulham FC, Cardiff City oraz Swansea City.

Przypomnijmy, że swój udział w sukcesie „The Baggies” miał Kamil Grosicki, który trafił do klubu w styczniu tego roku z Hull City. Reprezentant Polski od tego czasu wystąpił w czternastu spotkaniach na poziomie Championship. Strzelił w nich jednego gola oraz zaliczył trzy asysty.