Puchar Niemiec. Skromna wygrana Bayernu, drużyna Lewandowskiego w ćwierćfinale

Bayern Monachium z Robertem Lewandowskim w składzie minimalnym nakładem sił awansował do ćwierćfinału Pucharu Niemiec. Bawarczycy pokonali na własnym stadionie SV Darmstadt 1:0, a zwycięską bramkę zdobył Xabi Alonso.

Pep Guardiola nie zlekceważył rywali i do boju posłał niemal najsilniejszą jedenastkę. W pierwszym składzie nie zabrakło miejsca dla Manuela Neuera, Philippa Lahma czy Roberta Lewandowskiego.

Bayern Munich vs Darmstadt 98Gospodarze od razu zamierzali pokazać rywalom ich miejsce w szeregu, ale nie potrafili wykorzystać swoich okazji. Szanse na zdobycie gola mieli Kingsley Coman oraz Robert Lewandowski, jednak obaj mierzyli dzisiaj niezbyt celnie. Przyjezdni nie potrafili przedostać się pod pole karne Bawarczyków przez niemal całą połowę, za co zostali skarceni w 40. minucie. Wówczas piłkę w siatce umieścił Xabi Alonso, który uderzył sprzed pola karnego z półwoleja. Chwilę później bliski szczęścia był Lewandowski. Futbolówka po jego strzale zatrzymała się na słupku i Lewy nie mógł cieszyć się z kolejnego gola w barwach swojego klubu.

Bayern Munich vs Darmstadt 98W drugiej części spotkania obraz gry nie uległ zmianie. Nadal dominowali monachijczycy, a przyjezdni z trudem przedostawali się choćby w strefę obronną miejscowych. Manuel Neuer musiał wykazać się dopiero w 71. minucie, kiedy to wyłapał podanie Marcela Hellera adresowane do Sandro Wagnera. W odpowiedzi strzałem z przewrotki Christiana Mathenia próbował zaskoczyć Coman, ale golkiper przyjezdnych zdołał sparować piłkę na korner. Ostatecznie podopieczni Pepa Guardioli awansowali do najlepszej ósemki Pucharu Niemiec, wygrywając z Darmstadt 1:0.

Bayern w ćwierćfinale zmierzy się z Werderem Brema, który pokonał dziś na wyjeździe Borussię Moenchengladbach 4:3.