Ekstraklasa. Legia lepsza od Śląska w zaległym meczu

Legia Warszawa pokonała u siebie Śląsk Wrocław 2:1 w zaległym meczu 5. kolejki PKO Ekstraklasy. Jedną z bramek dla mistrzów Polski zdobył niezawodny w obecnym sezonie Tomas Pekhart.

Legia Warszawa – Śląsk Wrocław 2:1 (0:0)
Josip Juranović 46′ Tomas Pekhart 73′ – Fabian Piasecki 81′

Wszystkie gole padły w drugiej części spotkania. Wynik otworzył Josip Juranović, który chwilę po przerwie dopadł do piłki wybitej przez Dino Stigleca i pięknym, technicznym strzałem lewą nogą zza pola karnego – w kierunku dalszego słupka – pokonał Matusa Putnocky’ego.

W 73. minucie Legia podwyższyła prowadzenie. Luquinhas płasko dośrodkował w pole karne gości. Tam duży błąd popełnił golkiper Śląska, „wypluwając” przed siebie futbolówkę w wydawało się niegroźnej sytuacji. Z prezentu skorzystał Tomas Pekhart. Czech spokojnie skierował piłkę do siatki z dziesięciu metrów, zaliczając już siódmą bramkę w bieżących rozgrywkach.

Przyjezdnych stać było jedynie na honorowe trafienie w 81. minucie. Zaczęło się od lekkomyślnego zachowania Artura Jędrzejczyka, który zagrał wzdłuż swojej „szesnastki”, a tam futbolówkę przejął Fabian Piasecki. 25-letni zawodnik w sytuacji sam na sam bez problemów poradził sobie z Arturem Borucem.

Ostatecznie podopieczni Czesława Michniewicza wygrali na własnym terenie 2:1, dzięki czemu awansowali na czwartą pozycję w tabeli. Drużyna Vitezslava Laviczki spadła natomiast na szóste miejsce w stawce. W ostatnich czterech ligowych meczach wrocławianie ponieśli aż trzy porażki.