Bundesliga. Bayern lepszy od Borussii w „Der Klassiker”, Lewandowski tym razem bez gola

Bayern Monachium pokonał na wyjeździe Borussię Dortmund 1:0 w szlagierze 28. kolejki Bundesligi. Podopieczni Hansiego Flicka zwycięstwo zawdzięczają kapitalnej bramce autorstwa Joshuy Kimmicha. Komplet punktów sprawia, że „Bawarczycy” są już o krok od obrony tytułu.

Borussia Dortmund – Bayern Monachium 0:1 (0:1)
Joshua Kimmich 43′

Kluczowa dla losów spotkania okazała się akcja z 43. minuty. Wówczas Kinglsey Coman na krótkim wycinku boiska podał do Joshuy Kimmicha, a ten świetnym, technicznym uderzeniem z siedemnastu metrów przelobował źle ustawionego w bramce Romana Buerkiego. Słowem – majstersztyk.

Bayern kontrolował przebieg meczu przez większość czasu i zasłużenie zgarnął komplet punktów. Dość przeciętnie zaprezentował się tym razem Robert Lewandowski. Kapitan reprezentacji Polski mógł wpisać się na listę strzelców w 83. minucie, ale piłka po jego uderzeniu zza pola karnego trafiła jedynie w słupek.

Do wyróżniających się postaci śmiało można zaliczyć natomiast Łukasza Piszczka. Blisko 35-letni zawodnik był w zasadzie nie do przejścia w obronie. Imponował bardzo dobrym ustawianiem się, walecznością i spokojem w grze jeden na jednego. Praktycznie z każdego bezpośredniego starcia z „Lewym” wychodził obronną ręką. Dziennikarze SportBuzzer.de oraz „Abendzeitung” docenili występ naszego doświadczonego rodaka i wystawili mu notę „2” (skala 1-6, gdzie 1 – to najwyższa możliwa ocena).

Podopieczni Hansiego Flicka – dzięki siódmej ligowej wygranej z rzędu – są już o krok od trzydziestego w historii klubu tytułu mistrza Niemiec. Na sześć kolejek przed zakończeniem sezonu mają siedem „oczek” przewagi nad ekipą z Dortmundu. W najbliższą sobotę podejmą Fortunę Duesseldorf.