ME U21 2017. Spotkanie Miast-Gospodarzy w Lublinie

W Lublinie odbyła się konferencja prasowa poświęcona Mistrzostwom Europy UEFA EURO U21 Polska 2017, na której pojawili się m.in. prezes PZPN Zbigniew Boniek, ambasador turnieju Marek Koźmiński oraz sekretarz generalny PZPN Maciej Sawicki. Konferencję poprzedziło robocze spotkanie prezydentów Miast-Gospodarzy.


Spotkanie poświęcone było aktualnemu stanowi przygotowań do turnieju oraz inauguracji oficjalnego programu wolontariatu. Bezpośrednio po nim odbyła się konferencja prasowa, na której obecni byli m.in. prezes PZPN Zbigniew Boniek, ambasador turnieju Marek Koźmiński oraz sekretarz generalny PZPN Maciej Sawicki.

Zbigniew Boniek podkreślił, że możliwość zorganizowania dużego, europejskiego turnieju jest reklamą dla naszego kraju poprzez sport, a także możliwością pokazania się z jak najlepszej strony tym, którzy odwiedzą nas w przyszłym roku.

– Mamy wielką, fajną imprezę, która pokaże naszą gościnność. Nie ma lepszej reklamy niż ta przez sport – mówił prezes PZPN.

Reprezentacja Polski swoje mecze rozegra w Lublinie (dwa) i Tychach (jeden). Inne drużyny będą gościć Bydgoszcz, Gdynia, Kielce i Kraków.  Inauguracja mistrzostw odbędzie się 16 czerwca w Lublinie.

– W Lublinie i Tychach zagra Polska, ale w pozostałych miastach też wystąpią wielkie reprezentacje narodowe. To duża sprawa. Lublin będzie gościł naszą reprezentację w dwóch spotkaniach. Chcieliśmy, żeby właśnie w tym mieście rozpoczął się turniej – poinformował Zbigniew Boniek.

Marek Koźmiński zaznacza, że Miasta-Gospodarze już teraz są świetnie przygotowane.

– Jestem przekonany, że miasta dobrze sobie poradzą. […] Dziękujemy za te wszystkie obiekty – powiedział Marek Koźmiński.

Jednocześnie podkreślił, że rola ambasadora turnieju jest dla niego ukoronowaniem przygody z piłką, a impreza będzie okazją do podziwiania wielu znakomitych zawodników.

– Moja rola w turnieju jest wyjątkowa. To koronacja mojej przygody z piłką. Ten turniej to okazja do zobaczenia wielkich piłkarzy – dodał.

Jak powiedział pełnomocnik prezydenta Krakowa Janusz Kozioł, między miastami nie nawiązuje się żadna rywalizacja, ale wzajemna pomoc i wymiana doświadczenia, żeby impreza była przygotowana jak najlepiej.

– Wymieniamy się doświadczeniami z innymi miastami. Absolutnie nie ma żadnej rywalizacji. Chcemy, żeby to była wzorcowa impreza. Będziemy nadal pracować nad wszystkimi elementami ­– wskazał Janusz Kozioł.

Zwieńczeniem dnia będzie towarzyska potyczka reprezentacji Polski U21 z Węgrami. Dla drużyny trenera Marcina Dorny to kolejny etap przygotowań do turnieju UEFA EURO U21 Polska 2017.

Sport.RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl