Polacy za granicą. Stępiński bohaterem Nantes, debiut Kapustki

Dwa gole Mariusza Stępińskiego pozwoliły awansować FC Nantes do piątej rundy Pucharu Francji. Drużyna Polaka pokonała na wyjeździe Blois Foot 41 2:1. Debiutu w barwach Leicester City w końcu doczekał się Bartosz Kapustka, który pojawił się na boisku w 84. minucie w zwycięskim przez jego zespół meczu z Evertonem (2:1) w ramach 1/32 finału Pucharu Anglii.

Po raz pierwszy na listę strzelców Stępiński wpisał się w 22. minucie, kiedy to z najbliższej odległości dobił piłkę do siatki. Kolejnego – a zarazem zwycięskiego – gola zdobył w 66. minucie. Dzięki bardzo dobrej postawie 21-latka Nantes pokonało Blois Foot 41 2:1 i awansowało do 1/16 finału Pucharu Francji. Polak ma na koncie już sześć trafień w barwach swojego nowego klubu.

Sześć – tyle minut zagrał Bartosz Kapustka, który dopiero na tym etapie sezonu doczekał się debiutu w zespole Leicester City. Mistrzowie Anglii wygrali na wyjeździe z Evertonem 2:1, dzięki czemu znaleźli się w czwartej rundzie Pucharu Anglii. Nasz rodak, mimo tak krótkiego czasu gry, zdążył zarobić żółtą kartkę, a w ostatniej minucie uderzył prosto w pewnie interweniującego bramkarza rywali.

Nie najlepiej dzisiejsze spotkanie będzie wspominał Thiago Cionek. Stoper Palermo sprokurował rzut karny, a jego drużyna przegrała w delegacji z Empoli 0:1. Brazylijczyk z polskim paszportem sfaulował we własnej „szesnastce” Massimo Maccarone, który chwilę później ustalił wynik meczu. Pełne 90 minut w ekipie gospodarzy rozegrał Łukasz Skorupski, który w dobrym stylu poradził sobie z próbami Mato Jajalo oraz Robina Quaisona.

Ważne zwycięstwo zanotowali piłkarze Napoli. Podopieczni Maurizio Sarriego, choć do 77. minuty przegrywali 0:1 z Sampdorią, ostatecznie zdołali wywalczyć komplet punktów w doliczonym czasie gry (2:1). Tym samym wicemistrzowie Włoch umocnili się na trzeciej pozycji w ligowej tabeli. W drugiej połowie na boisku pojawili się Piotr Zieliński i Karol Linetty, ale obaj nie wyróżnili się niczym szczególnym. Na ławce rezerwowych w zespole gości cały pojedynek przesiedział natomiast sprowadzony z Legii Warszawa – Bartosz Bereszyński.

***

Serie A – 19. kolejka:

Łukasz Skorupski (Empoli FC) – 90 minut w wygranym starciu z US Palermo (1:0)
Thiago Cionek (US Palermo) – do 81. minuty, otrzymał żółtą kartkę w przegranym meczu z Empoli FC (0:1)
Piotr Zieliński (SSC Napoli) – od 58. minuty w zwycięskim pojedynku z UC Sampdoria (2:1)
Karol Linetty (UC Sampdoria) – od 76. minuty w przegranej konfrontacji z SSC Napoli (1:2)
Bartosz Bereszyński (UC Sampdoria) – na ławce rezerwowych w przegranym spotkaniu z SSC Napoli (1:2)

Puchar Francji – 4. runda:

Mariusz Stępiński (FC Nantes) – do 82. minuty, dwa gole w wygranym starciu z Blois Foot 41 (2:1)
Grzegorz Krychowiak (Paris Saint-Germain) – poza kadrą meczową w zakończonym zwycięstwem pojedynku z SC Bastia (7:0)

Puchar Anglii – 3. runda:

Bartosz Kapustka (Leicester City) – od 84. minuty, żółta kartka w wygranej konfrontacji z Evertonem FC (2:1)
Łukasz Fabiański (Swansea City) – na ławce rezerwowych w przegranym spotkaniu z Hull City (0:2)
Artur Boruc (AFC Bournemouth) – poza kadrą meczową w przegranym starciu z Millwall FC (0:3)
Paweł Wszołek (Queens Park Rangers) – 90 minut w przegranym meczu z Blackburn Rovers (1:2)