Ekstraklasa. Cenne punkty dla drużyny Fornalika

Ruch Chorzów pewnie pokonał Podbeskidzie Bielsko – Biała 2:0 w meczu kończącym 18. kolejkę T-Mobile Ekstraklasy. Bramki dla Niebieskich zdobyli Roland Gigolayev i Grzegorz Kuświk. Goście mieli szansę na co najmniej honorową bramkę, ale seryjnie marnowali wypracowane przez siebie okazje.

Od pierwszych minut obie drużyny grały ofensywnie. Swoje sytuacje mieli Damian Chmiel, Anton Sloboda i Roland Gigolayev. W 32. minucie padł pierwszy celny strzał w tym spotkaniu. Grzegorz Kuświk uderzył w kierunku dalszego słupka, ale bez problemu jego próbę wyłapał Michal Pesković. Po chwili bardzo mocne dośrodkowanie Filipa Starzyńskiego zgrał głową Bartłomiej Babiarz. Futbolówka wylądowała pod nogami Gigolayeva, który z woleja strzelił nie do obrony.

Po zmianie stron gra się wyrównała, ale to Ruch w 54. minucie zdobył bramkę podwyższającą prowadzenie. Gigolayev dośrodkowywał, a z piłką minął się Daniel Dziwniel. Przyjął ją za to Kuświk, który trafił do siatki, zdobywając przy tym ósmego gola w sezonie. Po wprowadzeniu na boisko Bartosza Śpiączki i Marcina Malinowskiego Podbeskidzie zmieniło ustawienie na bardziej ofensywne, a piłkarze  gospodarzy cofnęli się do obrony. Dopiero w ostatnich minutach spotkania groźne strzały w barwach Górali oddali: Śpiączka, Frank Adu Kwame i Wojciech Okińczyc. Ich próby pewnie bronił Krzysztof Kamiński. W doliczonym czasie gry stuprocentową sytuację zmarnował Okińczyc, który fatalnie spudłował.

W ostatniej kolejce rundy jesiennej Niebiescy zmierzą się z Wisłą Kraków, natomiast Podbeskidzie podejmie Zawiszę Bydgoszcz.