NBA. Kolejne zwycięstwo Wizards!

Washington Wizards wygrali na wyjeździe z Milwaukee Bucks 107:101. Marcin Gortat, zdobywając 7 punktów i zbierając 12 piłek, przerwał swoją serię kilku double-double z rzędu. Najlepiej w obozie gości zagrali Bradley Beal oraz rezerwowy Kelly Oubre Jr.

Na początku premierowej kwarty oba zespoły naprzemiennie wychodziły na prowadzenie. Bradley Beal wykończył „aley-oopa” po świetnym podaniu Johna Walla, a chwilę później Jabari Parker wsadził piłkę z góry i dał Bucks dwupunktową przewagę (20:18). Gospodarze wykorzystali leniwą obronę Wizards w okolicy linii 7,24. Po celnym koszu Grega Monroe’a wygrywali 31:24.

W drugiej odsłonie podopieczni Jasona Kidda kontynuowali skuteczną grę i nie pozwolili gościom na odrabianie strat. Dobrą zmianę z ławki dał Michael Beasley, a kiedy Parker popisał się kolejnym efektownym wsadem na tablicy wyników widniał rezultat 57:45. Czarodzieje po pierwszej połowie tracili do rywali 8 oczek (49:57).

Po przerwie Wizards szybko rozpoczęli odrabianie strat. Punktowali głównie Bradley Beal oraz Markieff Morris, jednak najważniejszą postacią w trzeciej kwarcie okazał się rezerwowy Kelly Oubre Jr. 21-letni obrońca nie tylko rzucił 10 punktów, ale zapewnił Czarodziejom przewagę przed ostatnią częścią spotkania (82:78).

John Wall po raz kolejny pokazał, że potrafi kierować grą drużyny ze stolicy w decydujących momentach. Kiedy rozgrywający Wizards zdobył szesnaste oczko, zawodnicy Scotta Brooksa prowadzili 104:97. Zespół z Waszyngtonu wygrał ostatecznie 107:101.

Do drugiego zwycięstwa Czarodziei z rzędu przyczyniła się cała pierwsza piątka, a szczególnie Bradley Beal (26 punktów) John Wall (16 oczek, 7 asyst) i Markieff Morris (20 punktów, 10 zbiórek). Wizards – pokonując Bucks – awansowali na 8. pozycję w tabeli Konferencji Wschodniej.