Euro 2020. Walia dzieli się punktami ze Szwajcarią

W drugim meczu grupy A piłkarskich mistrzostw Europy reprezentacja Walii zremisowała ze Szwajcarią 1:1. Oba gole padły po zmianie stron. Na trafienie Breela Embolo odpowiedział Kieffer Moore w 74. minucie spotkania.

Zanim dopiero w 49. minucie doczekaliśmy się pierwszego gola na Baku Olympic Stadium, pierwsza połowa meczu przyniosła kilka ciekawych sytuacji podbramkowych z obu stron. Najlepsze z nich wypracowali sobie Kieffer Moore oraz Haris Seferović.

Ten pierwszy w 15. minucie popisał się ładną „główką” po centrze Daniela Jamesa z lewej strony boiska, ale jeszcze lepiej między słupkami interweniował Yann Sommer, który przeniósł futbolówkę nad poprzeczkę. Snajper „Helwetów” natomiast powinien zdecydowanie lepiej zachować się tuż przed przerwą, kiedy to fatalnie przestrzelił z bliskiej odległości.

Cztery minuty po wznowieniu gry dużo większą precyzją wykazał się już Breel Embolo. Zawodnik Borussii Moenchengladbach wykorzystał dośrodkowanie Xherdana Shaqiriego z rzutu rożnego, wygrał pojedynek w powietrzu z Connorem Robertsem i głową pokonał Danny’ego Warda.

W dalszej fazie spotkania Szwajcarzy szukali okazji na zadanie drugiego ciosu. Tymczasem to Yann Sommer musiał w 75. minucie wyciągać futbolówkę z siatki. Po szybko rozegranym rzucie rożnym Joe Morrell miękko zacentrował w pole karne rywali, a Kieffer Moore uderzeniem głową doprowadził do remisu.

W końcówce meczu przycisnęli podopieczni Vladimira Petkovicia. Przez chwilę cieszyli się nawet z drugiego trafienia za sprawą rezerwowego Mario Gavranovicia, ale po interwencji systemu VAR okazało się, że napastnik Dinama Zagrzeb był na spalonym i gol ostatecznie nie został uznany.

Tym samym obie ekipy musiały zadowolić się podziałem punktów. W następnej kolejce Walijczycy zmierzą się z Turkami (16 czerwca, godz. 18:00), zaś „Helweci” – tego samego dnia – zagrają z Włochami (godz. 21:00), którzy po wygranej z drużyną Senola Gunesa przewodzą stawce w grupie A [więcej tutaj].