fot. flickr.com

Ekstraklasa. Franciszek Smuda stracił pracę w Wiśle

Zarząd Wisły Kraków podjął dzisiaj decyzję o zwolnieniu Franciszka Smudy z funkcji pierwszego trenera. Na oficjalnej stronie klubu został umieszczony komunikat i podziękowania dla byłego już opiekuna Białej Gwiazdy.


Wisła Kraków dziękuje Franciszkowi Smudzie za zaangażowanie, które włożył w prowadzenie zespołu Białej Gwiazdy, oraz życzy sukcesów, zarówno tych zawodowych, jak i w życiu prywatnym – możemy przeczytać na oficjalnej klubowej stronie.

Była to trzecia przygoda „Franza” z klubem z Reymonta. Od 22 czerwca 2013 roku poprwadził Wisłę w 60 ligowych spotkaniach. Jego bilans to 23 zwycięstwa, 17 remisów i 20 porażek.

Smuda stracił pracę po fatalnym starcie w rundzie wiosennej. Krakowianie zdobyli w nich zaledwie jeden punkt, remisując z Pogonią Szczecin 1:1. Piłkarze Białej gwiazdy nie znaleźli recepty na Lechię Gdańsk (0:1), PGE GKS Bełchatów (1:3) i ostatniego w tabeli ligowej bydgoskiego Zawiszę (0:1).

Nie wiadomo, kto przejmie obowiązki pierwszego trenera. 13-krotnych mistrzów Polski czekają teraz bardzo trudne pojedynki: przy Łazienkowskiej z Legią, derby z Cracovią oraz wyjazd do Białegostoku na mecz z Jagiellonią.

Sport.RIRM

drukuj