Bundesliga. Bayern i BVB nieporadne w ofensywie; Schalke rozbiło Wolfsburg

Robert Lewandowski nie wpisał się na listę strzelców w spotkaniu 20. kolejki niemieckiej Bundesligi, w którym jego Bayern Monachium zremisował na wyjeździe z Bayerem Leverkusen 0:0. Bramki nie padły także w starciu Herthy BSC z Borussią Dortmund. 90 minut w barwach BVB rozegrał Łukasz Piszczek.

Bayer Leverkusen – Bayern Monachium 0:0

Bayer Leverkusen vs Bayern MunichKapitan reprezentacji Polski nie miał dziś łatwego zadania. Szczelnie kryty przez gospodarzy miał problem, aby wypracować sobie dobrą okazję strzelecką. Gdy w 28. minucie otrzymał prostopadłe podanie od Arjena Robbena, na linii pola karnego zatrzymał go Jonathan Tah. Podopiecznym Pepa Guardioli brakowało dokładności, toteż w drugiej odsłonie na murawie pojawili się Thiago Alcantara i Thomas Mueller. Gwiazdy Bawarczyków przyćmił jednak Omer Toprak, kilkukrotnie przecinając kluczowe podania przeciwników. W końcówce z boiska zejść musiał jeszcze Xabi Alonso, który w ciągu sześciu minut otrzymał dwie żółte kartki. W doliczonym czasie gry centrę Douglasa Costy na gola mógł zamienić Lewandowski, jednak… minął się z piłką. Bayern po raz trzeci w tym sezonie stracił punkty w Bundeslidze, a jego przewaga nad Borussią Dortmund wciąż wynosi 8 punktów.

* * *

Hertha BSC – Borussia Dortmund 0:0

łukasz-piszczek-borussiaEkipa z Zagłębia Ruhry nie potrafiła sforsować dziś defensywy Herthy Berlin, a swojego dorobku strzeleckiego nie powiększył największy konkurent Lewandowskiego w walce o tytuł króla strzelców – Pierre-Emerick Aubameyang. Pojedynek rozczarował, a wymowna była nieporadność piłkarzy BVB w ofensywie. W pierwszej odsłonie aktywni byli Marco Reus i Łukasz Piszczek. Polak trafił do notesu sędziowskiego w 41. minucie, kiedy został ukarany żółtą kartką. W ostatnim kwadransie Thomas Tuchel próbował zmobilizować swoich podopiecznych do większego wysiłku. Na murawie pojawili się Adrian Ramos, Christian Pulisić czy Matthias Ginter, jednak nie odmienili oni losów widowiska.

* * *

Schalke 04 Gelsenkirchen – VfL Wolfsburg 3:0 (2:0)
Klaas-Jan Huntelaar 24’ Johannes Geis 35’ Alessandro Schoepf 87’

schalke-wolfsburg-bundesligaNajbardziej emocjonujące spotkanie dnia stworzyli zawodnicy Schalke 04 Gelsenkirchen i VfL Wolfsburg. W 22. minucie w poprzeczkę huknął Daniel Caligiuri, na co golem odpowiedział Klaas-Jan Huntelaar. Z uderzeniem z 20. metra nie poradził sobie Diego Benaglio. Jeszcze przed przerwą wynik precyzyjną próbą z rzutu wolnego podwyższył Johannes Geis. Rezultat na 3:0 w drugiej odsłonie ustalił Alessandro Schoepf. Dla 22-latka jest to pierwsze trafienie w Bundeslidze.

* * *

W tabeli na prowadzeniu jest Bayern Monachium. Bawarczycy zgromadzili dotychczas 53 punkty, o 8 więcej od drugiej Borussii Dortmund. Na trzecim miejscu z dorobkiem 35 punktów plasuje się Hertha, którą ściga Schalke (33), Bayer Leverkusen (32) i Borussia Moenchengladbach (32).