PŚ w biathlonie. Polki tym razem bez błysku, wygrana Wierer

Po wczorajszym znakomitym występie polskich biathlonistek w sprincie dziś nasze reprezentantki zdecydowanie słabiej wypadły w zawodach zaliczanych do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. W biegu masowym, rozegranym w kanadyjskim Canmore, najlepsza z nich – Krystyna Guzik – zajęła 24. miejsce. Zwyciężyła Włoszka Dorothea Wierer.

Bolączką Polek było strzelanie. Najgorzej w tym elemencie spisała się Monika Hojnisz, która pokonać musiała aż siedem karnych rund, czego efektem była dopiero 28. pozycja. Tylko nieznacznie lepiej zaprezentowały się pozostałe nasze zawodniczki. Magdalena Gwizdoń przy pięciu błędach na strzelnicy uplasowała się na 26. miejscu, z kolei Krystyna Guzik sześciokrotnie spudłowała – to w połączeniu z przeciętną dyspozycją biegową dało jej 24. lokatę.

Biathlon World Cup in CanmoreBiathlon World Cup in Canmore

Bezkonkurencyjna dziś okazała się Dorothea Wierer. Reprezentantka Włoch podczas ostatniego strzelania nie popełniła żadnego błędu i samotnie pognała do mety po wygraną. Drugą Marie Dorin Habert wyprzedziła o ponad 20 sekund. Podium uzupełniła Gabriela Soukalova, która wciąż pozostaje niezagrożona na pozycji liderki klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Jej przewaga nad zwyciężczynią sobotnich zawodów zmalała jednak do 91 punktów.