NBA. Porażka Wizards po zaciętej końcówce, solidny Gortat

Washington Wizards przegrali wyjazdowy mecz z Charlotte Hornets 104:108. Przeciętne spotkanie rozegrał Marcin Gortat, który w ciągu 36 minut spędzonych na parkiecie rzucił 11 punktów oraz zaliczył 13 zbiórek. Gospodarze zwycięstwo zawdzięczają głównie Nicolasowi Batumowi, autorowi 26 oczek, 11 zebranych piłek i 9 asyst.

Polski center nie miał w dzisiejszym spotkaniu wielu okazji na zdobycie dużej ilości punktów – trafił 4 z 9 prób z gry i wykorzystał 3 z 4 osobistych. Gortat  pokazał się jednak z dobrej strony w defensywie. Zebrał 13 piłek oraz ograniczył Cody’ego Zellera w ataku.

Przyjezdni po świetnej drugiej kwarcie w wykonaniu Otto Portera, w której rzucił 17 punktów, wyszli na dziesięciopunktowe prowadzenie (58:48). W pewnym momencie Czarodzieje osiągnęli przewagę nawet 16 oczek, ale wówczas Nicolas Batum popisał się dwoma „trójkami z rzędu”. Dla Wizards w całym meczu najważniejsze było ograniczenie zagrań Kemby Walkera i Batuma. Niestety, dla gości obaj zawodnicy pokazali wielką klasę i prowadzili grę Szerszeni. Gospodarze całkowicie zdominowali trzecią odsłonę pojedynku (30:17).

Losy meczu rozstrzygnęły się w czwartej kwarcie. Na „trójkę” Jeremy’ego Lina odpowiedział, bardzo skuteczny w dzisiejszym starciu, Bradley Beal. Na 7 sekund przed końcową syreną gospodarze prowadzili 106:103. Wizards mieli szansę na doprowadzenie do dogrywki, ale trener Hornets – Steve Clifford – zdecydował się na użycie taktycznego faulu, co pozwoliło przyjezdnym na zdobycie maksymalnie dwóch oczek. Spotkanie zakończyło się ostatecznie wynikiem 108:104 dla ekipy Charlotte.

Najlepiej we własnej hali zagrali Francus Nicolas Batum (26 punktów, 11 zbiórek, 9 asyst) oraz Kemba Walker (23 oczka, 5 asyst). Szerszenie aktualnie plasują się na 9. pozycji Konferencji Wschodniej.

Po stronie gości wyróżnili się John Wall (23 punkty, 10 asyst) i wychodzący dziś z ławki Bradley Beal (22 oczka). Wizards wciąż zajmują 10. miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej. Kolejnym przeciwnikiem Czarodziei będzie drużyna New York Knicks.