NBA. Nowy York zaczarowany, przestój Gortata

Koszykarze Washington Wizards pokonali na wyjeździe ekipę New York Knicks 98:83 i z bilansem 3-1 zajmują czwarte miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej. Słabiej tym razem spisał się Marcin Gortat, który w ciągu przeszło 20 minut zanotował 6 punktów i 7 zbiórek.

Zacięta rywalizacja między dwoma zespołami trwała do stanu 56:56. W połowie trzeciej kwarty piąty bieg wrzucili popularni „Czarodzieje”, którzy rzucili 14 punktów z rzędu, rozstrzygając niemal losy pojedynku. W kolejnej odsłonie Wizards kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie, triumfując ostatecznie 98:83.

Przyjezdnych do zwycięstwa poprowadzili Garrett Temple i Paul Pierce – obaj rzucili po 17 oczek. Słabiej tym razem spisał się Marcin Gortat. „The Polish Hammer” zanotował 6 punktów i 7 zbiórek, łapiąc dodatkowo 4 przewinienia.

W pozostałych spotkaniach pierwszą porażkę w sezonie ponieśli koszykarze Miami Heat. Wicemistrzowie ligi ulegli u siebie „Rakietom” z Houston 91:108. Gości do triumfu poprowadził Dwight Howard – zdobywca 26 oczek. Kolejną przegraną zanotowali zawodnicy Cleveland Cavaliers. Tym razem pogromcą Jamesa i spółki okazali się Portland Trail Blazers. Lider drużyny rzucił zaledwie 11 punktów na słabiej skuteczności 6/16 z gry.