Liga Europy. Manchester United, Inter, Sevilla i Szachtar w półfinale

Poznaliśmy już komplet półfinalistów Ligi Europy. W najlepszej „czwórce” rozgrywek znalazły się Manchester United, Inter Mediolan, Sevilla FC oraz Szachtar Donieck.

Mecze ćwierćfinałowe nie przyniosły niespodzianek. Faworyci zgodnie wygrali swoje spotkania, a w najlepszym stylu do następnej fazy rozgrywek awansował Szachtar Doniek. Piłkarze Luisa Castro w przekonującym stylu rozprawili się z FC Basel, zwyciężając 4:1. Mistrzowie Ukrainy po upływie niewiele ponad 20 minut prowadzili już 2:0, natomiast w ostatnim kwadransie gry dołożyli jeszcze dwa kolejne trafienia i spokojnie mogli zameldować się w najlepszej „czwórce”.

W niej piłkarze z Doniecka zmierzą się z Interem Mediolan. Ekipa Antonio Conte zasłużenie pokonała Bayer 04 Leverkusen 2:1. Jedną z bramek dla „Nerazzurrich” zdobył Romelu Lukaku, dzięki czemu przeszedł do historii. Belg zaliczył bowiem gola w dziewiątym występie z rzędu w Lidze Europy. Nikt wcześniej nie miał takiej serii w tych rozgrywkach, licząc także Puchar UEFA.

O finał powalczy również Manchester United. Podopieczni Ole Gunnara Solskjaera długo nie potrafili złamać dobrze spisującej się w defensywie Kopenhagi i dopiero w dogrywce rozstrzygnęli losy rywalizacji (1:0). W 95. minucie główny arbiter zawodów podyktował rzut karny dla „Czerwonych Diabłów” za faul na Anthonym Martialu, a „jedenastkę” pewnie wykorzystał Bruno Fernandes. Portugalczyk tym samym wysunął się na czoło klasyfikacji strzelców tegorocznej edycji Ligi Europy, z siedmioma bramkami w dorobku.

Rywalem zespołu z Old Trafford będzie Sevilla, która skromnie wygrała z Wolverhampton Wanderers 1:0. Bohaterem Andaluzyjczyków został Lucas Ocampos w 88. minucie meczu. Argentyńczyk najlepiej odnalazł się w „szesnastce” rywali po centrze Evera Banegi i uderzeniem głową w kierunku dalszego słupka zapewnił drużynie Julena Lopeteguiego zwycięstwo. „Wilki” miały swoje szanse. W 13. minucie powinny nawet wyjść na prowadzenie, ale Bono z łatwością obronił rzut karny egzekwowany przez Raula Jimeneza.

Półfinały zaplanowano na 16 i 17 sierpnia (niedziela-poniedziałek). Najpierw Sevilla zagra z Manchesterem United, a dzień później Inter zmierzy się z Szachtarem. Oba pojedynki rozpoczną się o godzinie 21:00.