Ekstraklasa. Remis w debiucie Jana Urbana w Lechu

Lech Poznań zremisował na własnym boisku z Ruchem Chorzów 2:2 w meczu 12. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. Mistrzów Polski po raz pierwszy poprowadził nowy trener Jan Urban.

W Poznaniu podczas przerwy na występy reprezentacji zwolniono trenera Macieja Skorżę. Nowym szkoleniowcem Kolejorza mianowany został Jan Urban. Kibice liczyli na to, iż nowy trener rozpocznie swoją pracę od zwycięstwa nad Ruchem Chorzów.

Szymon Paw³owski Marek ZieñczukPierwsza bramka w tym starciu padła już w 45. sekundzie. Z rzutu wolnego zacentrował Patryk Lipski, a Mariusz Stępiński uprzedził obrońców Lecha i strzałem głową pokonał Jasmina Buricia. W 25. minucie goście z Chorzowa powiększyli prowadzenie. Ponownie ze stałego fragmentu gry piłkę w pole karne gospodarzy posłał Lipski, a swojego drugiego gola w tym spotkaniu, ponownie głową, zdobył Stępiński. Strata drugiej bramki podrażniła piłkarzy mistrzów Polski. Poznaniacy jeszcze przed przerwą zaliczyli kontaktowe trafienie. W 41. minucie Szymon Pawłowski z ostrego kąta technicznym, mierzonym uderzeniem zaskoczył Matusa Putnocky’ego.

Karol Linetty Mariusz Stêpiñski Paulus ArajuuriW drugiej połowie podopieczni Jana Urbana szukali okazji do wyrównania, ale przez długi czas nie potrafili wykreować groźnej sytuacji pod bramką gości. W 69. minucie znajdujący się w polu karnym Ruchu Dawid Kownacki zagrał do Karola Linetty’ego, ale płaski strzał pomocnika Kolejorza zdołał obronić Putnocky. Chwilę później Marcin Kamiński przestrzelił z kilku metrów po dośrodkowaniu kolegi z drużyny. W 81. minucie Lech w końcu zdobył drugiego gola. W zamieszaniu podbramkowym piłka trafiła pod nogi Łukasza Trałki, ten chciał oddać strzał, jednak został przyblokowany, a futbolówka znalazła się u Kamińskiego, który wbił ją z bliska do siatki Niebieskich. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 2:2.

Lech, mimo zdobytego punktu, nadal zajmuje ostatnie miejsce w ligowej tabeli. Być może fakt, iż piłkarzom udało się wyciągnąć remis w tak beznadziejnej sytuacji (0:2 po 25. minutach), podbuduje ich psychicznie przed kolejnymi spotkaniami. Ruch z kolei plasuje się na 12. pozycji w stawce z dorobkiem 14 punktów.