fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk

Piłka nożna. Paulo Sousa już w Polsce. Selekcjoner obserwacje kandydatów do gry w reprezentacji zaczął od wizyty w Poznaniu

Paulo Sousa od niedzieli przebywa w Polsce. Nowy selekcjoner „Biało-Czerwonych” już we wtorek natomiast udał się do Poznania, gdzie przy okazji meczu Lecha z Rakowem Częstochowa mógł przyjrzeć się bliżej kandydatom do gry w drużynie narodowej.


Do Polski Paulo Sousa przyleciał w niedzielę wieczorem. Wraz ze swoim sztabem zameldował się w jednym z warszawskich hoteli. Ten będzie służył mu za dom przez kilka najbliższych tygodni. Portugalczyk od razu zabrał się do pracy. W poniedziałek spotkał się ze sztabem współpracowników, zaś już we wtorek ruszył w drogę, gdzie pierwszym przystankiem na trasie była Wielkopolska.

Nowy opiekun „Biało-Czerwonych” najpierw odwiedził ośrodek w Opalenicy. To właśnie tam nasza drużyna narodowa będzie przygotowywać się do tegorocznych mistrzostw Europy. Wieczorem natomiast 50-letni trener obejrzał mecz w Poznaniu pomiędzy Lechem a Rakowem Częstochowa w ramach 1/4 finału krajowego pucharu. Na celowniku selekcjonera znalazło się przede wszystkich trzech graczy: Jakub Kamiński, Tymoteusz Puchacz oraz Kamil Piątkowski.

Po kilkunastogodzinnej wizycie w Wielkopolsce Paulo Sousa wrócił do Warszawy. W środę zawita na stadion Legii przy okazji kolejnego pucharowego starcia. Tym razem „Wojskowi” zmierzą się z Piastem Gliwice. W weekend z kolei zapewne uda się osobiście na kilka spotkań 20. kolejki PKO Ekstraklasy.

Przypomnijmy, że już 25 marca Portugalczyk oficjalnie zadebiutuje w roli selekcjonera reprezentacji Polski. Wówczas „Biało-Czerwoni” zagrają z Węgrami na Puskas Arenie w Budapeszcie w swoim pierwszym meczu eliminacji do mistrzostw świata w Katarze. Jeszcze tego samego miesiąca powalczą również o punkty z Andorą (28.03) przy Łazienkowskiej oraz z Anglią (31.03) na Wembley.

Sport.RIRM

drukuj