LM. PSG dopełniło formalności, Bayer za burtą

Piłkarze Paris SaintGermain awansowali do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. W rewanżowym meczu 1/8 finału wygrali na Parc des Princes z Bayerem Leverkusen 2:1. Trzy tygodnie wcześniej pokonali tego rywala na wyjeździe 4:0.

Pierwsza część spotkania zaczęła się dosyć niespodziewanie, bowiem już w 6 minucie to goście wyszli na prowadzenie po trafieniu Sidneya Sama. Niemiec wykorzystał idealne dośrodkowanie Gulio Donatiego i ładnym uderzeniem głową pokonał Salvatore Sirigu. Odpowiedź gości była natychmiastowa. Świetne dośrodkowanie z rzutu rożnego na gola zamienił Marquinhos. Podopieczni Laurenta Blanca chwilę później mogli pójść za ciosem, ale piłka po strzale Zlatana Ibrahimovicia zatrzymała się na poprzeczce. W 27 minucie Aptekarze powinni ponownie prowadzić. W szesnastce Christophe Jallet faulował Erena Derdiyoka i sędzia Ivan Bebek wskazał na wapno. Rzutu karnego nie wykorzystał jednak Simon Rolfes. Jeszcze przed końcem pierwszych 45 minut doskonałą sytuację na zmianę wyniku miał Edison Cavani, jednak doskonale jego uderzenie obronił Bernd Leno.

Osiem minut po zmianie stron paryżanie wyprowadzili drugi cios. Podanie Lucasa Digne z lewego skrzydła wykorzystał Ezequiel Lavezzi, który uderzeniem z pierwszej piłki nie dał szans bramkarzowi gości. Bayer kończył mecz w osłabieniu. W 68. Minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Emre Can. Do końca meczu niewiele się już wydarzyło, piłkarze Blanca kontrolowani wydarzenia na boisku odnosząc przekonujące zwycięstwo.

Mistrzowie Francji ćwierćfinałowego rywala poznają 21 marca.

Paris SaintGermain Bayer Leverkusen 2:1