PŚ w biegach. Norweskie starcie dla Falli, Kowalczyk odpada w kwalifikacjach

Sprintu stylem klasycznym w Drammen do udanych nie zaliczy Justyna Kowalczyk. Polka zajęła odległe 48. miejsce i odpadła w kwalifikacjach. Na najwyższym stopniu podium stanęła Maiken Caspersen Falla.


O ile sprint „łyżwą” nie jest najmocniejszą konkurencją polskiej mistrzyni olimpijskiej, o tyle w „klasyku” polscy kibice mogli liczyć na solidny rezultat. Niestety, Kowalczyk straciła ponad 15 sek. do zwyciężczyni dzisiejszych kwalifikacji – Ingvild Flugstad Oestberg – i środowe zmagania zakończyła już na pierwszej rundzie.

Triumfatorka eliminacji, choć wywalczyła później miejsce w finale, nie była dziś najszybsza. W bezpośrednim pojedynku musiała uznać wyższość swojej rodaczki – Maiken Caspersen Falli, która w decydującym starciu finiszowała 0,81 sek. przed nią. Na najniższym stopniu podium stanęła Natalia Matwiejewa z Rosji. Początkowo jako trzecia linię mety przecięła Stina Nilssson, jednak została zdyskwalifikowana.

* * *

Wyniki sprintu kobiet stylem klasycznym w Drammen:

1.   Maiken Caspersen Falla (Norwegia) 2:57,96
2.   Ingvild Flugstad Oestberg (Norwegia) +0,81
3.   Natalia Matwiejewa (Rosja) +3,27
4.   Krista Parmakoski (Finlandia) +4,28
5.   Heidi Weng (Norwegia) +8,69
6.   Stina Nilsson (Szwecja) DSQ

48. Justyna Kowalczyk (Polska)

* * *

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata:

1.   Therese Johaug (Norwegia) 1484 pkt.
2.   Ingvild Flugstad Oestberg (Norwegia) 1354
3.   Heidi Weng (Norwegia) 1135
4.   Charlotte Kalla (Szwecja) 816
5.   Stina Nilsson (Szwecja) 737
6.   Kerttu Niskanen (Finlandia) 705
7.   Krista Parmakoski (Finlandia) 702
8.   Ragnhild Haga (Norwegia) 622

23. Justyna Kowalczyk (Polska) 223

Sport.RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl