fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

Rusza sezon AMP Futbol Ekstraklasy

24 i 25 kwietnia w Poznaniu odbędą się zawody AMP Futbol Ekstraklasy. Siódmy sezon zapowiada się niezwykle ciekawie. Na rynku doszło do kilku elektryzujących transferów, a każda z drużyn ciężko pracowała. Zapewne nie będzie można zasiąść na trybunach, ale będzie można zasiąść przed telewizorami i oglądać mecze AMP Futbol Ekstraklasy w TVP Sport – mówi Łukasz Matusik, komentator meczów AMP Futbolu i b. komisarz ligi.


W 2020 r. mistrzem Polski w AMP Futbolu został zespół Legii Warszawa. Stołeczna drużyna w szesnastu meczach uzbierała 42 punkty. Na drugim miejscu znalazła się Wisła Kraków z 37 „oczkami”.

– Legia bardzo mocno się zbroi. „Wojskowi” pozyskali dwóch zawodników Wisły Kraków – Mateusza Ślusarczyka i Mariusza Adamczyka. To są wzmocnienia nie tylko z myślą o krajowym podwórku, ale i o Lidze Mistrzów. Legia jest jedyną drużyną, która wystąpiła w tych elitarnych rozgrywkach. Zajęła wtedy trzecie miejsce. Natomiast Wisła Kraków to drużyna z bogatą historią. To trzykrotny mistrz Polski, który co roku zapowiada, że wróci na miejsce lidera. Praktycznie cała pierwsza drużyna „Białej Gwiazdy” to reprezentanci Polski, zawodnicy, którzy znają się od lat i są bardzo zgrani. To bardzo silna ekipa, mimo że dwóch piłkarzy odeszło do Legii. Natomiast pozyskali dwóch wyróżniających się zawodników – mówi Łukasz Matusik, komentator meczów AMP Futbolu.

W walkę o ligowy szczyt może włączyć się także mistrz kraju z 2019 roku – TSP Kuloodporni Bielsko-Biała, którzy drugi sezon swoje mecze rozgrywają pod szyldem Podbeskidzia.

– Podbeskidzie to mistrz z sezonu 2019. W ubiegłym roku miała odbyć się druga edycja Ligi Mistrzów, elitarnych rozgrywek AMP Futbolowych. Niestety, nie doszła ona do skutku ze względu na COVID-19. Podbeskidzie będzie więc chciało tutaj namieszać i zwyciężyć, żeby móc spróbować gry w Lidze Mistrzów – wskazuje wieloletni działacz środowiska AMP Futbolu.

W 2020 r. do ligi dołączyły drużyny Warty Poznań i Widzewa Łódź. Bilans zespołu ze stolicy Wielkopolski w ubiegłym sezonie to jedno zwycięstwo, cztery remisy i jedenaście porażek. Widzew natomiast zremisował trzykrotnie, przegrywając trzynaście spotkań.

– Walka pomiędzy tymi drużynami będzie jeszcze bardziej wyrównana. Warta pozbyła się dwóch najmocniejszych ogniw, więc szanse Widzewa wzrosły. Natomiast przed nimi jest jeszcze bardzo ciężka praca. To będzie ich drugi sezon. Podobną drogę przechodziła każda z drużyn, która dochodziła do tego poziomu, który ma dzisiaj. Dobrym przykładem jest drużyna Podbeskidzia Bielsko-Biała, która pierwsze mecze potrafiła przegrywać 0:8, 0:11, po czym w 2019 r. wygrała ligę. Praca popłaca. Wątpię, żeby w tym sezonie Warta i Widzew włączyły się w walkę o podium, choć tego im życzę. Te drużyny wkładają dużo pracy, żeby stać się coraz lepszymi i mam nadzieję, że na koniec sezonu będą mieli o wiele więcej punktów niż w poprzednich rozgrywkach – zaznacza Łukasz Matusik.

Mecze AMP Futbol Ekstraklasy miały rozpocząć się 27 marca w Nowym Targu, jednak ze względu wprowadzonych przez rząd obostrzeń pierwszy turniej został odwołany. Pierwsze zawody odbędą się więc w dniach 24-25 kwietnia w Poznaniu.

– Siódmy sezon zapowiada się bardzo ciekawie. Zapewne nie będzie można zasiąść na trybunach, ale będzie można zasiąść przed telewizorami, bo to drugi sezon, kiedy wszystkie mecze będą transmitowane w TVP Sport. Zachęcam wszystkich do oglądania AMP Futbol Ekstraklasy – mówi Łukasz Matusik, komentator meczów AMP Futbolu.

Terminarz AMP Futbol Ekstraklasy można znaleźć [tutaj].

Sezon zakończy się w dniach 23-24 października w Warszawie.

radiomaryja.pl

drukuj