Liga Mistrzów. Awans PSG po niesamowitym spotkaniu na Stamford Bridge!

Paris SaintGermain dokonało cudu na Stamford Bridge w rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Mistrzowie Fracji zremisowali z Chelsea Londyn 2:2, mimo że od 31. minuty grali w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Zlatana Ibrahimovicia. Bramki dla The Blues zdobyli Gary Cahill i Eden Hazard. Dla PSG, które dwukrotnie odrabiało straty, trafiali David Luiz i Thiago Silva.

Chelsea po zdobyciu trofeum za Puchar Ligi Angielskiej próbuje podbić europejskie stadiony. Zadanie miała łatwiejsze niż PSG, dzięki bramce zdobytej na Parc des Princes. Wiadomo jednak, że futbol bywa nierzewidywalny…

Mecz od początku był otwarty z obu stron i nie brakowało dobrych, szybkich akcji. Niestety wszystkie kombinacyjne rozegrania piłki na nic się nie zdały, ponieważ ataki, zarówno jednej jak i drugiej drużyny, kończyły się jeszcze przed polem karnym rywali. Odnotować można za to inną sytuację. W 31. minucie za spóźniony wślizg na Oscarze czerwony kartonik ujrzał Zlatan Ibrahimović. Szwed nie protestował przesadnie i pogodzony z karą zszedł do szatni, by móc obejrzeć resztę meczu w telewizji. Groźnych strzałów nadal brakowało. Sprzed szesnastki próbował Oscar, ale z jego uderzeniem pewnie poradził sobie Salvatore Sirigu. Po drugiej stronie boiska kłopotów z wyłapaniem wolno lecącej futbolówki nie miał Thibaut Courtois.

Po powrocie na boisku do ataku ruszyli londyńczycy. Z rzutu wolnego przymierzył rezerwowy Willian, ale piłkę w ostatniej chwili zdołał odbić Sirigu. Paryżanie nie odpuszczali jednak mimo gry w dziesiątkę. Kapitalnym podaniem do Edinsona Cavaniego popisał się Javier Pastore. Były napastnik włoskiego Napoli wyszedł na czystą pozycję i z łatwością minął golkipera The Blues, ale z ostrego kąta trafił zaledwie w słupek. Upragnione prowadzenie drużynie Jose Mourinho dał Gary Cahill. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego skiksował Diego Costa. Do futbolówki dopadł jednak stoper Chelsea, który potężnym uderzeniem nie dał szans bramkarzowi przyjezdnych choćby na myśl o tym, że uda mu się uchronić swój zespół od straty gola. Niespodziewanie pięć minut później do remisu doprowadził były piłkarz londyńskiego klubu, David Luiz. Brazylijczyk skutecznie główkował po centrze z kornera Ezequiela Lavezziego. Dzięki jego trafieniu, grający w osłabieniu paryżanie przedłużyli swoje szanse na awans do ćwierćfinału.

W dogrywce zawodnikom ze stolicy Francji, a konkretnie Thiago Silvie przytrafił się niesamowity pech. Brazylijski obrońca zagrał piłkę ręką w polu karnym, a arbiter spotkania wskazał na wapno. Jedenastkę na bramkę zamienił etatowy wykonawca rzutów karnych w Chelsea, Eden Hazard.

W drugiej części dogrywki doszło do rzeczy niewiarygodnej. W 114. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego główkował Thiago Silva. Thibaut Courtois nie był w stanie sięgnąć piłki i ta wylądowała w siatce. Do końca spotkania paryżanie konsekwentnie kradli cenne sekundy i utrzymali remis.

Trud podopiecznych Laurenta Blanca został nagrodzony awansem do ćwierćfinału rozgrywek. W pierwszym spotkaniu tej fazy na boisku nie zobaczymy Szweda, Zlatana Ibrahimovicia, który będzie musiał odcierpieć karę za czerwoną kartkę.