Primera Division. Barcelona wciąż niepokonana, wspaniały gol Messiego

Piłkarze FC Barcelony pokonali na własnym stadionie Sevillę 2:1 w meczu 26. kolejki Primera Division. Gole dla Dumy Katalonii zdobyli Leo Messi oraz Gerard Pique. Podopieczni Luisa Enrique mają już osiem punktów przewagi nad wiceliderem tabeli, drużyną Atletico Madryt.

Przed dzisiejszym spotkaniem statystyka zdecydowanie korzystniej wyglądała w przypadku gospodarzy. Barcelona w bieżącym sezonie Primera Division nie przegrała jeszcze na Camp Nou, zaś Sevilla ani razu nie zdobyła kompletu punktów na wyjeździe. Z drugiej strony Andaluzyjczycy to ostatni zespół, który zdołał pokonać Dumę Katalonii. Miało to miejsce… 3 października 2015 roku. Od tego momentu zespół Luisa Enrique nie zaznał goryczy porażki w żadnym oficjalnym starciu we wszystkich rozgrywkach!

FC Barcelona vs Sevilla FCDobry bilans na własnym stadionie początkowo nieco uśpił gospodarzy, którzy od 20. minuty przegrywali 0:1. Z lewej strony piłkę dośrodkował Benoit Tremoulinas, a centrę skutecznie wykończył Victor Vitolo. Stracony gol podrażnił Barcelonę, która jeszcze mocniej ruszyła do ataku. Początkowo piłkarzom Sevilli pomagało szczęście – Lionel Messi trafił w słupek, zaś Luis Suarez w poprzeczkę. Duma Katalonii konsekwentnie szukała gola wyrównującego i doczekała się go w 31. minucie. Wówczas Lionel Messi przymierzył z rzutu wolnego w samo „okienko” bramki rywali i remis stał się faktem.

Na początku drugiej połowy podopieczni Luisa Enrique strzelili zwycięską bramkę. Trafienie zapisał na swoim koncie Gerard Pique, który wykorzystał dogranie Suareza. Liderzy tabeli mogli wygrać wyżej, ale dobrze dysponowany golkiper gości – Sergio Rico – nie dał się już zaskoczyć w tym meczu. Ostatecznie mistrzowie Hiszpanii triumfowali 2:1. Poza kadrą Sevilli cały czas znajduje się leczący kontuzję Grzegorz Krychowiak.

Real Madrid vs Atletico MadridW innym hitowym spotkaniu 26. kolejki Primera Division piłkarze Realu Madryt ulegli przed własną publicznością lokalnemu rywalowi, Atletico 0:1. Komplet punktów ekipie Los Colchoneros zapewnił Antoine Griezmann. Królewscy zajmują trzecie miejsce w tabeli, ale tracą do Barcelony już dwanaście oczek i raczej mogą pożegnać się z marzeniami o mistrzostwie kraju. Podopieczni Diego Simeone tracą do lidera zaś osiem punktów.

Dobrej formy z Ligi Europejskiej na rozgrywki ligowe nie potrafiła przełożyć Valencia. Nietoperze przegrały u siebie z Athletic Bilbao aż 0:3 i plasują się na odległym, 12. miejscu w stawce.