fot. PAP/EPA

Liga Europejska. Walkower dla Legii za mecz z FK Kukesi!

Europejska Unia Piłkarska przyznała walkower (3:0) na korzyść Legii Warszawa za przerwany mecz trzeciej rundy eliminacji Ligi Europejskiej z FK Kukesi. Z powodu niewłaściwego zachowania kibiców sędzia najpierw wstrzymał spotkanie w 56. minucie, a następnie zakończył go przed czasem. Rewanżowe starcie odbędzie się zgodnie z planem.


„Decyzją Control, Ethics and Disciplinary Body UEFA pierwszy mecz FK Kukesi Legia Warszawa został zweryfikowany jako walkower 3:0 dla Legii. Mecz rewanżowy odbędzie się zgodnie z planem w czwartek 6 sierpnia 2015 r. o godz. 21:00” – taką informację możemy przeczytać na oficjalnej stronie klubowej wicemistrzów Polski.

Przypomnijmy, że czwartkowy pojedynek został przerwany po tym, gdy Ondrej Duda został trafiony w głowę kamieniem rzuconym z trybun przez jednego z kibiców albańskiej drużyny. Wówczas sędzia Stephan Klossner zdecydował o zawieszeniu spotkania, a chwilę później delegat UEFA wraz z przedstawicielami zespołów postanowili, że mecz nie będzie dalej kontynuowany. Podopieczni Henninga Berga do tego momentu prowadzili z FK Kukesi 2:1, po golach Nemanji Nikolicia oraz Jakuba Rzeźniczaka.

Sport.RIRM/legia.com

drukuj