Serie A. Milik już strzela! Dwa gole Polaka i wygrana Napoli!

Arkadiusz Milik zdobył dwa gole, a jego SSC Napoli pokonało na własnym stadionie AC Milan 4:2 w spotkaniu 2. kolejki Serie A. Dla reprezentanta Polski były to premierowe trafienia w barwach nowego zespołu.

Milik dzisiejszym meczem z Milanem zadebiutował w podstawowym składzie drużyny prowadzonej przez trenera Maurizio Sarriego. Kredyt zaufania, jakim obdarzył go 57-letni szkoleniowiec, były piłkarz Ajaxu Amsterdam odpłacił już w 18. minucie. Wówczas Dries Mertens uderzył ze skraju pola karnego w słupek, a czyhający na dobitkę Polak z najbliższej odległości skierował futbolówkę do siatki rywala.

Napoli vs MilanPo raz drugi na listę strzelców nasz rodak wpisał się kwadrans później, kiedy to wykorzystał precyzyjną centrę Jose Callejona z rzutu rożnego i główką zmusił do kapitulacji Gianluigiego Donnarummę.

W drugiej połowie spotkania Milik nie był już tak aktywny w ofensywie, choć miał też swoją szansę na skompletowanie hat-tricka, lecz nie trafił w dogodnej sytuacji w piłkę na ósmym metrze. W 73. minucie na boisku pojawił się Piotr Zieliński, który poza żółtą kartką nie wyróżnił się niczym szczególnym.

Napoli vs MilanMimo szaleńczego pościgu i doprowadzenia do remisu kilka minut po zmianie stron, Milan ostatecznie uległ Napoli 2:4. Gole Jose Callejona oraz samobójcze trafienie Alessio Romagnoliego sprawiły, że wicemistrzowie Włoch mogli cieszyć się z pierwszych trzech punktów w obecnym sezonie Serie A. Po przerwie reprezentacyjnej Azzurri zmierzą się na wyjeździe z US Palermo.

Kolejną wygraną w bieżącej kampanii zanotowali piłkarze Juventusu Turyn. Obrońcy tytułu pokonali na wyjeździe Lazio Rzym 1:0 po bramce autorstwa Samiego Khediry i z kompletem sześciu oczek przewodzą ligowej tabeli.