WTA New Haven. Radwańska z dziewiętnastym tytułem w karierze!

Agnieszka Radwańska po raz dziewiętnasty w karierze wygrała zawody rangi WTA. W finale turnieju rozgrywanego na twardych kortach w New Haven nasza tenisistka pokonała Ukrainkę Elinę Switolinę 6:1, 7:6.

Polka przez turniej w New Haven przeszła jak burza. W drodze do finału nie straciła bowiem nawet seta, a w decydującym meczu nie dała również większych szans swojej mniej utytułowanej przeciwniczce.

Ton wydarzeniom na korcie „Isia” nadawała już od samego początku meczu. W pierwszej partii 27-letnia krakowianka nie tylko pewnie wygrywała przy własnym podaniu, ale również dwukrotnie odebrała serwis Ukraince. Choć w szóstym gemie przytrafił się Radwańskiej nieco słabszy okres gry, w następnym ponownie zmuszała do błędów własnych Switolinę, której nieudany skrót zakończył inauguracyjną odsłonę spotkania (6:1).

Większych emocji dostarczył kolejny set. W nim obie tenisistki kilkakrotnie przełamywały podanie rywalki, a o wszystkim w tej części pojedynku zadecydował tie-break. W zaciętej walce w trzynastym gemie większym opanowaniem wykazała się reprezentantka Polski, która od stanu 1-2 rozstrzygnęła na swoją korzyść pięć kolejnych piłek i już po chwili mogła cieszyć się ze zwycięstwa w całym meczu. Ostatecznie – po zagraniu w siatkę przez Ukrainkę – wygrała drugą partię 7:6.

Dla Radwańskiej był to dziewiętnasty triumf w karierze w zawodach z cyklu WTA. Dobra forma krakowianki cieszy tym bardziej, że w najbliższy poniedziałek w Nowym Jorku rusza wielkoszlemowy US Open.