Puchar Davisa. Polska nie zagra o awans do Grupy Światowej

Jerzy Janowicz przegrał z Marinem Ciliciem 6:3, 7:6, 4:6, 1:6, 3:6 w czwartym starciu rozgrywanego na warszawskim Torwarze meczu Polska – Chorwacja. Nasi rywale zapewnili sobie grę o awans do Grupy Światowej Pucharu Davisa.

Po dwóch porażkach singlowych i wczorajszym zwycięstwie w deblu o losach pojedynku rozstrzygnąć miały dzisiejsze mecze. Zarówno Janowicz, jak i Przysiężny, aby awansować musieli wygrać swoje spotkania. Zawiódł już ten pierwszy. Polak prowadził 2:0, ale ostatecznie uległ Ciliciowi 2:3.

W światowym rankingu wyżej znajduje się łodzianin, jednak porażka z 17 – letnim Borną Coriciem nie stawiała go w roli faworyta. W tegorocznym sezonie Janowicz gra w kratkę, a dobre występy przeplata z katastrofalnymi. Polak wszedł dobrze w spotkanie. Pewnie wygrał pierwszego seta, w drugim mimo prowadzenia Chorwata w tie – bracku 5:1, udało mu się powiększyć przewagę.

W trzeciej odsłonie 21. na świcie tenisista radził sobie dobrze. Zawodnicy grali gem za gem, jednak od stanu 4:4 wygrywał już tylko Cilić. W grze Janowicza coraz wyraźniej można było dostrzec zmęczenie. Czwartego seta oddał praktycznie za darmo. W decydującej odsłonie walczył tylko do stanu 3:3. Następnie Chorwat przełamał Polaka, zapewniając prowadzenie swojej reprezentacji 3:1.

Na zakończenie pojedynku Michał Przysiężny zmierzy się z 17 – letnim Borną Coriciem. Chorwaci zapewnili sobie grę o awans do Grupy Światowej Pucharu Davisa. Polakom pozostała rywalizacji w Grupie I strefy Euro-Afrykańskiej.
Jerzy Janowicz – Marin Cilić 6:3, 7:6, 4:6, 1:6, 3:6