fot. twitter.com/iga_swiatek

US Open. Iga Świątek żegna się z turniejem

Iga Świątek odpadła w II rundzie wielkoszlemowego US Open. Polka przegrała z rozstawioną z dwunastką Anastasiją Sevastovą.


Po świetnej pierwszej rundzie, w której debiutująca w US Open Iga Świątek szybko odprawiła Ivanę Jorović, apetyty na sukces były rozbudzone. Tym bardziej, że na niespodziankę zanosiło się od samego początku, bo Świątek grała mądrze i cierpliwie, co skutkowało kolejnymi punktami. Do tego młoda Polka dołożyła przemyślane zmiany kierunków, z czym Sevastova zdawała się nie radzić sobie zbyt dobrze. Pierwsze przełamanie przyszło po dwóch dobrych returnach (4:2), a chwilę później set padł już łupem polskiej tenisistki (6:3).

Druga partia była jednak zgoła odmienna. W grę Świątek wkradło się więcej chaosu, a zdecydowanie częściej wybierane skróty niekoniecznie jej służyły. Punktem kulminacyjnym był trzeci gem, w którym Sevastova osiągnęła przewagę od stanu 40-15 dla Świątek. Polka obroniła co prawda aż trzy break pointy, ale z kolejnym nie poradziła sobie już tak dobrze (1:3). Utrzymanie podania zapewniło Łotyszce większy spokój (1:4), choć dwa ostatnie gemy nie były dla niej zbyt trudne. Szybko rozprawiła się z polską tenisistką, wygrywając 6:1.

Warszawianka niezbyt dobrze weszła też w decydującą odsłonę. Z tą różnicą, że w pewnym momencie potrafiła odrobić straty, bo w piątym i w szóstym gemie to ona była górą, zagrywając świetny bekhend i doprowadzając do remisu (3:3). Świątek po raz kolejny była zmuszona bronić kilku break pointów. Tym razem skapitulowała za piątym razem. Dropszot Łotyszki w ostatnim gemie dał jej aż trzy piłki meczowe, z których wykorzystała już drugą (3:6).

* * *

US Open (USA), kort twardy, II runda gry pojedynczej kobiet:
Iga Świątek (Polska) – Anastasija Sevastova (Łotwa, 12) 6:3, 1:6, 3:6

Sport.RIRM

drukuj