WTA Pekin. Szwedowa bez szans, Radwańska zagra o finał!

To był szybki, łatwy i przyjemny mecz dla Agnieszki Radwańskiej. Rozstawiona z numerem trzecim Polka w niewiele ponad godzinę pokonała Jarosławę Szwedową 6:1, 6:2, dzięki czemu awansowała do półfinału turnieju WTA w Pekinie.

Początek spotkania mógł wskazywać na jego bardziej wyrównany przebieg. Reprezentanta Kazachstanu rozpoczęła bowiem pierwszego seta od przełamania, potem jednak inicjatywę na korcie zdecydowanie przejęła nasza tenisistka. „Isia” zmniejszyła liczbę błędów własnych niemal do zera, wyróżniając się spokojną grą w defensywie, a kiedy trzeba było, skutecznie i odważnie rozwiązywała akcje przy siatce. Do tego trzykrotnie odebrała serwis rywalce, w efekcie czego wygrała inauguracyjną odsłonę 6:1 wykorzystując trzeciego setbola.

Tennis China OpenKolejna partia również była popisem jednej zawodniczki. Od stanu 2:2 nasza tenisistka zanotowała serię czterech zwycięskich gemów z rzędu, przy czym w dwóch z nich nie straciła nawet punktu. 27-letnia krakowianka imponowała szczególnie forhendem po linii i znakomitymi skrótami. Ostatecznie triumfowała w drugim secie 6:2, gdy zegar w Pekinie wskazywał dwadzieścia minut po północy.

Tym samym Radwańska awansowała do półfinału turnieju rozgrywanego w stolicy Chin (po raz piąty w karierze). Jej jutrzejszą przeciwniczką będzie Ukrainka Elina Switolina, która pokonała dziś Australijkę Darię Gawriłową 7:6, 6:1. Początek meczu zaplanowano na godzinę 13:30 czasu polskiego.