El. MŚ 2018. A. Nawałka: Jesteśmy optymalnie przygotowani do meczu z Danią

Piłkarska reprezentacja Polski zmierzy się jutro z Danią w drugim meczu eliminacyjnym do mistrzostw świata w Rosji. Jesteśmy przygotowani optymalnie do tego meczu. Jestem zadowolony ze zgrupowania, jakie do tej pory prowadzimy – mówił selekcjoner biało-czerwonych Adam Nawałka podczas przedmeczowej konferencji prasowej.


Trener polskiej reprezentacji z uznaniem wypowiedział się o zespole duńskim. Podkreślił też, że polscy piłkarze podchodzą do jutrzejszego starcia z wiarą w zwycięstwo.

– Szanujemy przeciwnika. Drużyna Danii naprawdę jest bardzo mocna – wysoka kultura gry, świetna organizacja, zespół bardzo dobrze prezentujący się pod względem fizycznym. Myślę, że czeka nas bardzo trudne spotkanie, ale tak jak to zawsze jest przed każdym meczem, wierzymy we własne umiejętności, mamy wiele atutów i to my będziemy starali się wykorzystać je na boisku – zaznaczył Adam Nawałka.

Decyzja co do występu Michała Pazdana w starciu z Danią zostanie podjęta po treningu z drużyną. Pozostali zawodnicy są gotowi do gry – poinformował trener Adam Nawałka.

– Co do dyspozycji wszystkich zawodników, to poza Michałem Pazdanem, który dzisiaj odbędzie trening z drużyną i po tych zajęciach dopiero zadecydujemy, czy będzie się przygotowywał już bezpośrednio do meczu, wszyscy pozostali są w bardzo dobrej dyspozycji – wyjaśnił selekcjoner biało-czerwonych.

Skrzydłowy polskiej kadry Kamil Grosicki zwrócił z kolei uwagę, że nasi reprezentanci muszą przede wszystkim skupić się na swojej grze, a nie patrzeć na to, co zrobią Duńczycy.

– Musimy patrzeć na siebie. My jesteśmy najważniejsi. Nieważne, jaki przeciwnik ma zespół, jakim gra systemem. Musimy po prostu wyjść, realizować założenia, które nakreślił nam trener. (…) To my musimy decydować o obliczu tego spotkania (…) Trzeba wyjść i pokazać się z jak najlepszej strony – akcentował Kamil Grosicki.

Defensywny pomocnik polskiej reprezentacji Grzegorz Krychowiak podkreślał dobrą atmosferę w drużynie. Dodał, że najważniejsze są jednak osiągane przez nią wyniki.

– Atmosfera jest bardzo dobra, ale zdajemy sobie sprawę, że najważniejsze są wyniki i to jest podstawa. Skupiamy się przede wszystkim na tym, aby przyjechać na zgrupowanie i wygrywać kolejne spotkania – powiedział Grzegorz Krychowiak.

Sport.RIRM


drukuj