Liga Europejska. Trudne, ale wykonalne zadanie przed Zagłębiem

Piłkarze Zagłębia Lubin rozegrają dziś rewanżowe spotkanie z SonderjyskE w trzeciej rundzie eliminacji Ligi Europejskiej. Miedziowi po pierwszym meczu znajdują się w trudnej sytuacji, ponieważ przegrali na własnym terenie z duńskim zespołem 1:2. Podopieczni Piotra Stokowca wierzą jednak w awans, gdyż słaba w ich wykonaniu pierwsza połowa starcia w Lubinie wydaje się być wypadkiem przy pracy.

Zagłębie przed tygodniem rozegrało dwie różne połowy. Pierwsza z nich to najgorsze czterdzieści pięć minut, jakie to tej pory lubinianie rozegrali w tym sezonie. W drugiej Miedziowi zaprezentowali się tak, jak potrafią. Niestety, dobra gra po zmianie stron nie wystarczyła do tego, aby wywalczyć korzystny rezultat przed rewanżem. Porażka na własnym stadionie 1:2 sprawia, że podopieczni Piotra Stokowca muszą wygrać dzisiaj dwiema bramkami lub zwyciężyć różnicą przynajmniej jednego gola, zaliczając przy tym co najmniej trzy trafienia. Każdy remis oraz porażka 0:1 daje awans do kolejnej rundy rozgrywek zespołowi SonderjyskE.

Lubinianie w miniony weekend zostali samodzielnymi liderami Ekstraklasy. Zagłębie w meczu na szczycie trzeciej kolejki ligowej pokonało przed własną publicznością Bruk-Bet Termalikę Nieciecza 2:0. Podopieczni Piotra Stokowca jako jedyni w stawce mają w dorobku komplet dziewięciu punktów, w dodatku ze znakomitym bilansem bramkowym 8:0.

W rewanżowym spotkaniu z SonderjyskE zabraknie skrzydłowego Arkadiusza Woźniaka, który doznał urazu podczas jednego z treningów. Najprawdopodobniej zastąpi go Krzysztof Janus. Od pierwszej minuty powinien również zagrać Filip Starzyński, który w pierwszym starciu z Duńczykami wszedł na boisko w drugiej połowie i wyraźnie ożywił grę zespołu. „Figo” zastąpi w wyjściowym zestawieniu Słowaka Jana Vlasko.