Ekstraklasa. Mistrz Polski poskromił „Białą Gwiazdę”, dwa gole Parzyszka

Piast Gliwice pnie się w górę ligowej tabeli. Mistrzowie Polski wywieźli komplet punktów z Krakowa, wygrywając z Wisłą 2:1. Obie bramki dla gospodarzy strzelił Piotr Parzyszek. Podopieczni Waldemara Fornalika – przynajmniej do soboty – będą zajmować pozycję wicelidera rozgrywek.

Spotkanie od początku mogło się podobać kibicom zgromadzonym przy Reymonta. Zarówno jedni, jak i drudzy próbowali zagrozić bramce rywala, brakowało jedynie odrobiny większej precyzji w kluczowych momentach akcji. W 25. minucie z tego schematu wyłamał się Piotr Parzyszek. Snajper Piasta wykorzystał świetną centrę Mikkela Kirkeskova i uderzeniem głową otworzył wynik meczu.

Wisła szukała sposobu na defensywę gości. Ta jednak nie popełniała większych błędów, dzięki czemu Frantisek Plach dość spokojnie poczynał sobie między słupkami. Można powiedzieć, że gospodarze prowadzili grę, ale to przyjezdni byli konkretniejsi w ofensywie. W 50. minucie było już 0:2, a w roli głównej ponownie wystąpił Piotr Parzyszek, który uprzedził Lukasa Klemenza i „główką” pokonał Michała Buchalika. Asystę przy golu zaliczył tym razem Tom Hateley.

Podopieczni Macieja Stolarczyka nie zamierzali składać broni. W 57. minucie złapali kontakt z przeciwnikiem. David Niepsuj ruszył z piłką wzdłuż linii pola karnego, po czym zdecydował się na strzał z siedemnastu metrów. Futbolówką wleciała do bramki tuż przy lewym słupku. Frantisek Plach był bez większych szans.

Jeżeli miejscowi liczyli na wywalczenie choćby jednego punktu, szanse na to zmalały do minimum w 79. minucie spotkania. Wówczas czerwoną kartkę zobaczył David Niepsuj. Boczny obrońca został ukarany przez sędziego za próbę wymuszenia rzutu karnego. Grający z przewagą jednego zawodnika mistrzowie Polski doprowadzili pomyślnie sprawy do końca, wygrywając ostatecznie 2:1.

Dzięki kompletowi punktów, Piast wskoczył na pozycję wicelidera i pozostanie na niej przynajmniej do soboty. Do Pogoni Szczecin podopieczni Waldemara Fornalika tracą trzy oczka. Wisła natomiast znajduje się w coraz większym kryzysie. Ekipa z Grodu Kraka poniosła już czwartą ligową porażkę z rzędu, a w tabeli plasuje się dopiero na trzynastym miejscu.