Polacy za granicą. Milik nie zwalnia tempa

Dwanaście – tyle już goli Arkadiusz Milik zdobył dla Napoli w obecnym sezonie. Polak nie zwalnia tempa, a tym razem jego ofiarą padł bramkarza Lazio Rzym (2:1), którego pokonał perfekcyjnym strzałem z rzutu wolnego.

Była 37. minuta, kiedy Arkadiusz Milik przymierzał się do wykonania rzutu wolnego. Reprezentant Polski ustawił piłkę mniej więcej na dwudziestym metrze od bramki strzeżonej przez Thomasa Strakoshę i przepięknym uderzeniem, w samo „okienko”, podwyższył prowadzenie gospodarzy. Strzał naszego rodaka był tak precyzyjny, że golkiper Lazio nawet nie próbował interweniować.

Ostatecznie Napoli wygrał bardzo ważne spotkanie 2:1, a sam Arkadiusz Milik mógł jeszcze raz trafić do siatki, ale tym razem – w 12. minucie – na drodze do szczęścia stanęła mu poprzeczka. W bieżącym sezonie napastnik urodzony w Tychach zdobył już dwanaście goli na wszystkich klubowych frontach, z czego aż osiem w ostatnich ośmiu starciach.

Podopieczni Carlo Ancelottiego po dwudziestu kolejkach plasują się na drugiej pozycji ze stratą sześciu punktów do Juventusu Turyn. Mistrzowie Włoch mają jednak jeszcze jeden mecz więcej do rozegrania.