Liga włoska. Antonio Conte nie jest już trenerem Juventusu

Antonio Conte nie jest już trenerem piłkarzy Juventusu Turyn. Oficjalna strona mistrzów Włoch poinformowała, że kontrakt został rozwiązany za porozumieniem stron.

Na razie nie podano żadnych szczegółów. Wiadomo, że 44-letni szkoleniowiec już wcześniej wspominał, że chciałby odejść, ale ostatecznie podjął decyzję o przedłużeniu kontraktu na kolejny rok. Tym większym zaskoczeniem jest obecna informacja – dzień po rozpoczęciu przygotowań do nowego sezonu.

„To nie była decyzja, jaką podjąłem w ciągu jednego dnia. To był proces, w którym brały udział różne uczucia” – powiedział trener, który podziękował jednocześnie kibicom oraz piłkarzom za dotychczasową współpracę.

„Udało nam się razem zrobić coś historycznego. Zdobyliśmy trzy razy z rzędu mistrzostwo, ustanowiliśmy rekord punktowy. Tego nikt nam już nie zabierze” – dodał.

Media we Włoszech spekulują, co jest dokładną przyczyną jego pożegnania ze „Starą Damą”. Najczęściej pojawia się argument, że jego wizja zespołu znacznie różniła się od tej, która miał zarząd klubu. Chodziło także o politykę transferową. Conte chciał koniecznie sprowadzić do Turynu Juana Cuadrado i Aleksisa Sancheza oraz nie zgadzał się na sprzedaż Arturo Vidala.

Conte Juventus prowadził od 2011 roku i doprowadził do trzech z rzędu tytułu mistrzowskich. Wcześniej pracował w Sienie, Atalancie, Bari i Arezzo. Na razie nie wiadomo kto zajmie jego miejsce, ale w internecie wymieniane są takie nazwiska jak Roberto Mancini, czy Massimiliano Allegri. Z kolei samego Conte wiąże się już z piłkarską reprezentacją Włoch.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl