Ekstraklasa. Minimalne zwycięstwo Miedziowych

Zagłębie Lubin pokonało na własnym terenie Arkę Gdynia 1:0 w spotkaniu kończącym 22. kolejkę Lotto Ekstraklasy. Zwycięską bramkę z rzutu karnego strzelił Filip Starzyński.

Dzisiejszy mecz zapowiadał się na dość wyrównany. W tabeli oba zespoły dzieliło zaledwie pięć punktów. W rundzie jesiennej na stadionie w Gdyni padł bezbramkowy remis.

Od początku ofensywniej prezentowała się drużyna gospodarzy, która już w 6. minucie mogła prowadzić po strzale Filipa Starzyńskiego. Po uderzeniu reprezentanta Polski piłka poszybowała minimalnie nad poprzeczką. Ten sam zawodnik mógł wpisać się na listę strzelców także w 25. minucie spotkania, jednak i tym razem nie trafił w światło bramki. Po półgodzinie gry Zagłębie spuściło z tonu. Gości zadowalał remis, przez co do przerwy nie stworzyli oni sobie żadnej groźnej sytuacji w „szesnastce” Martina Polacka.

Losy widowiska rozstrzygnęły się w drugiej połowie. W 53. minucie Tadeusz Socha sfaulował we własnym polu karnym Martina Nespora, a arbiter wskazał na „wapno”. Do futbolówki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Filip Starzyński i pewnym uderzeniem wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Stracona bramka podziałała motywującą na gości, którzy – mimo upływającego czasu – wciąż nie potrafili przebić się przez defensywę rywali. Swoje sytuacje zmarnowali m.in. Mateusz Szwoch i Dariusz Formella.

Po dzisiejszym zwycięstwie Zagłębie awansowało na 5. pozycję w lidze. Arka po drugiej z rzędu porażce plasuje się na 10. miejscu. W następnej kolejce podopieczni Piotra Stokowca zagrają na wyjeździe z Wisłą Płock, zaś gdynianie będą gościć Koronę Kielce.