NBA. Mecz Gwiazd dla zawodników z Konferencji Zachodniej!

Ekipa Zachodu wygrała z drużyną Wschodu 192:182 w 66. Meczu Gwiazd w Nowym Orleanie. MVP spotkania został Anthony Davis.

W starciu, gdzie obrona schodzi na ostatni plan, zawodnicy mogli w pełni pokazać najbardziej efektowne umiejętności. Dlatego już w pierwszej kwarcie padł wynik, którego w wielu pojedynkach drużyny nie są w stanie uzyskać nawet do przerwy – 53:48 dla Wschodu.

W premierowej części spotkania największe atrakcje zapewnił Giannis Antetokounmpo. Skrzydłowy grający na co dzień w Milwaukee Bucks zaliczył kilka potężnych wsadów, w tym jednego znakomitego „wiatraczka”. Głośno na hali zrobiło się także po akcjach LeBrona Jamesa i DeMara DeRozana.

Na początku drugiej kwarty dawkę swoich nieprzeciętnych umiejętności zaprezentował najlepiej obecnie punktujący koszykarz w lidze – Russell Westbrook. Rozgrywający Thunder już po 14 minutach spędzonych na parkiecie miał na swoim koncie 34 oczka.  Po jego podaniu DeAndre Jordan w ładnym stylu wykończył „alley-oopa”. Tuż przed zejściem do szatni kolejnym lotem popisał się James, jednak to podopieczni Steve’a Kerra wygrywali 97:92.

Po przerwie Anthony Davis systematycznie powiększał swój dorobek punktowy. Przypomniał o sobie także Antetokounmpo, który dobijając piłkę wsadził nad Stephenem Currym. Pod koniec trzeciej kwarty Westbrook trafił cztery „trójki” i przewaga Zachodu wciąż wynosiła 5 oczek (144:139).

Rekord zdobytych punktów w Meczu Gwiazd należał do Wilta Chamberlaina, który ustanowił go w 1962 roku (42). Davisowi na początku ostatniej odsłony gry brakowało 10 oczek do powtórzenia wyczynu legendy NBA. Lider Pelikanów nie tylko przekroczył magiczną granicę Chamberlaina, ale powiększył ją do 52 punktów. Ostatecznie starcie najlepszych koszykarzy świata wygrała drużyna Zachodu 192:182.

W ekipie Wschodu najlepiej zagrał  Giannis Antetokounmpo – autor 30 punktów, 6 zbiórek i 3 przechwytów. Wyróżnił się także LeBron James, który – zdobywając 23 oczka – stał się najlepiej punktującym graczem w historii All-Star Game. W zwycięskim obozie obok Anthony’ego Davisa liderował również Russell Westbrook – 41 punktów, 7 zbiórek oraz 5 asyst.

Kolejny Mecz Gwiazd zostanie rozegrany 18 lutego 2018 roku w Los Angeles.