TBL. Trwa koszmar Polskiego Cukru, minimalna porażka w Słupsku

Koszykarzom Polskiego Cukru Toruń nie udało się przerwać fatalnej passy w rozgrywkach Tauron Basket Ligi. Twarde Pierniki przegrały wyjazdowe spotkanie z Energą Czarnymi Słupsk 76:77. Bohaterem meczu mógł zostać LaMarshall Corbett, jednak w ostatniej akcji spudłował rzut za trzy punkty.

Istotne dla losów pojedynku okazały się pierwsze dwie kwarty. Słupczanie skutecznie walczyli pod tablicami, czego efektem była częsta możliwość ponawiania akcji. Inaugurującą odsłonę miejscowi skończyli na prowadzeniu 21:17. Jeszcze lepiej spisali się w kolejnej, gdy spore problemy ze zdobywaniem punktów mieli koszykarze Miliji Bogicevicia. Przestój trwający blisko sześć minut sprawił, że popularne Czarne Pantery zanotowały 14 oczek z rzędu. Na przerwę gospodarze schodzili prowadząc 42:30, co było efektem nierównej i szarpanej gry w wykonaniu Twardych.

W trzeciej kwarcie na parkiecie wypalili się liderzy Czarnych. Jerel Blassingame i Kyle Shiloh spisywali się przeciętnie, a po przeciwnej stronie parkietu brylować zaczął duet LaMarshall Corbett – Sean Denison. Świetna postawa Amerykanina i Kanadyjczyka sprawiła, że przed decydującą odsłoną to Polski Cukier był bliższy wygranej. W niej trafienia Callistusa Eziukwu i chwilowe przebudzenie Blassingame’a pozwoliło gospodarzom odskoczyć na sześć punktów. Pierniki nie dawały za wygraną i doprowadziły do dramatycznej końcówki. Skuteczny na linii rzutów osobistych był jednak Karol Gruszecki, który wykorzystał wszystkie dziesięć prób. W ostatniej akcji meczu przed szansą na przełamanie złej passy stanął jeszcze Corbett. Pudło zza linii 6,75 m pogrzebało ostatecznie szanse gości na końcowy sukces.

Torunianie przegrali swoje siódme spotkanie z rzędu. Dobry początek rozgrywek wciąż pozwala im poważnie myśleć występie w fazie play-off. Energa z bilansem 7-6 jest siódma, a plasującemu się lokatę wyżej Treflowi Sopot ustępuje jedynie gorszym bilansem małych punktów.