Mistrzostwo Polski wraca do Krakowa, Wisła lepsza od CCC!

Koszykarki Wisły Can-Pack Kraków pokonały przed własną publicznością CCC Polkowice 59:52 i wywalczyły tytuł mistrzyń Polski. To 23. tytuł w historii klubu.

Na parkiecie od początku spotkania dominowały gospodynie. Po pierwszej kwarcie podopieczne Stevana Svitka prowadziły już 19:10. Polkowiczanki jeszcze przed końcem pierwszej połowy zdołały zmniejszyć tę przewagę do pięciu oczek. Po przerwie gra była niezwykle wyrównana, jednak przewaga Wisły z pierwszej części meczu pozwoliła koszykarkom z Krakowa na sięgnięcie po swój 23. tytuł mistrzyń Polski w historii.

Wśród gospodyń najlepiej na parkiecie spisywały się Alexandria Quigley i Jantel Lavender. Pierwsza z zawodniczek rzuciła dziś 16 oczek. Amerykanka do 14 punktów dołożyła aż 17 zbiórek.

Nowe mistrzynie Polski przegrywały już z CCC 1:2. Dwa zwycięstwa na finiszu rywalizacji pozwoliły im na ostateczne zwycięstwo.

Wisła Can-Pack Kraków – CCC Polkowice 59:52 (19:10, 12:16, 15:14, 13:12)

Wisła: Quigley 16, Lavender 14, Żurowska 11, Ouvina 6, Skobel 5, Szott-Hejmej 3, Tamane 2, Pawlak 2

CCC: Oblak 11, McCarville 10, Leciejewska 9, Skerovic 8, Majewska 6, Snell 5, Skorek 3, Misiek 0

Stan rywalizacji: 3:2 dla Wisły