Ekstraklasa. Pięć goli w Lubinie, Zagłębie rozbiło Ruch

Zagłębie Lubin pokonało na własnym terenie Ruch Chorzów 4:1 w spotkaniu inaugurującym zmagania 33. kolejki Ekstraklasy. Mimo, że jako pierwsi prowadzenie objęli goście, to później do siatki trafiali już tylko Miedziowi.

Od pierwszych minut lepsze wrażenie sprawiali goście, którzy w 29. minucie udokumentowali swoją przewagę golem. Niefrasobliwie we własnym polu karnym zachowali się lubinianie, a z prezentu skorzystał Michał Koj, pewnym strzałem zmuszając do kapitulacji Martina Polacka. Chorzowianie z korzystnego rezultatu cieszyli się niezbyt długo, albowiem już w 37. minucie do remisu doprowadzili gospodarze. Filip Starzyński znakomitym podaniem uruchomił Krzysztofa Piątka, a ten przebiegł z piłką kilka metrów, po czym mocnym uderzeniem pokonał Matusa Putnocky’ego.

Pawe³ Oleksy, Matus Putnocky, £ukasz Moneta, Krzysztof Pi¹tekPięć minut po wznowieniu gry Putnocky po raz drugi musiał wyciągać futbolówkę z siatki. Asystował ponownie Starzyński, a strzelcem gola tym razem okazał się Arkadiusz Woźniak. Z minuty na minuty coraz większą przewagę uzyskiwali Miedziowi i to oni zdobyli kolejne gole. Najpierw w 55. minucie samobójcze trafienie zaliczył Paweł Oleksy, pakując piłkę do własnej  bramki po niefortunnym strzale głową, a następnie wynik meczu ustalił Łukasz Piątek, popisując się efektownym wolejem.

Martin Konczkowski, Mariusz Stêpiñski, Arkadiusz WoŸniakW między czasie szansę na złapanie kontaktu z przeciwnikiem zmarnowali Niebiescy, którzy w 72. minucie otrzymali od sędziego rzut karny. Do futbolówki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Mariusz Stępiński, ale górą okazał się Polacek, który z łatwością wyłapał uderzenie napastnika chorzowian.

Ostatecznie Zagłębie wygrało 4:1 i przynajmniej do jutra będzie zajmowało czwartą pozycję w ligowej tabeli. Ruch natomiast notuje serię siedmiu meczów z rzędu bez zwycięstwa, co sprawia, że wciąż plasuje się na ósmym miejscu w stawce.