MLS. Dublet Jarosława Niezgody

Jarosław Niezgoda bohaterem Portland Timbers. Polak zdobył dwie bramki, a jego zespół pewnie pokonał u siebie San Jose Earthquakes 3:0.

Portland Timbers – San Jose Earthquakes 3:0 (0:0)
Jarosław Niezgoda 46′ 52′ Felipe Mora 86′

Jarosław Niezgoda zaczął mecz w wyjściowym składzie. Szansę, jaką otrzymał od trenera Giovanniego Savarese’a, wykorzystał w stu procentach. Nasz rodak po raz pierwszy na listę strzelców wpisał się kilkadziesiąt sekund po przerwie. Wówczas dopadł do centry Diego Chary z prawego skrzydła i efektowną „główką” pokonał golkipera przyjezdnych.

W 52. minucie były zawodnik Legii Warszawa zdobył swoją drugą bramkę. Tym razem skorzystał na fatalnej postawie defensywy gości. Dopadł do piłki nieporadnie wybitej przez jednego z obrońców i ze stoickim spokojem skierował ją do pustej już bramki uderzeniem z siedemnastu metrów.

Dla Polaka było to trafienie numer cztery w obecnym sezonie MLS. Licząc natomiast wszystkie rozgrywki, 25-latek ma na koncie sześć goli w siedemnastu spotkaniach dla ekipy z Portland.

Zespół Jarosława Niezgody (opuścił boisko w 61. minucie) ostatecznie wygrał 3:0 i umocnił się na drugiej pozycji w tabeli Konferencji Zachodniej. W swoim dorobku ma trzydzieści punktów – tyle samo, co przewodzący stawce Seattle Sounders. Kolejny mecz rozegra na wyjeździe z Realem Salt Lake (15 października, godzina 03:30 czasu warszawskiego).