Polacy za granicą. Grosicki z golem sezonu w Hull City

Kamil Grosicki sezon 2017-2018 zakończył miłym dla siebie akcentem. Kibice angielskiego Hull City wybrali bowiem trafienie Polaka w meczu przeciwko Sheffield United (1:4) najładniejszym golem drużyny w ostatnich dwunastu miesiącach.


Choć zakończona przed kilkoma dniami edycja 2017-2018 w wykonaniu popularnych Tygrysów nie należała do udanych, jednym z niewielu wyróżniających się zawodników drużyny z KCOM Stadium był Kamil Grosicki. Skrzydłowy rozegrał łącznie trzydzieści siedem meczów na poziomie Championship i zdobył dziewięć bramek. Jedno z jego trafień kibice Hull okrzyknęli „golem sezonu”.

Najładniejszym strzałem reprezentanta Polski wybrano ten z wyjazdowego spotkania przeciwko Sheffield United (1:4), kiedy to nasz rodak otworzył wynik rywalizacji, popisując się wówczas znakomitym uderzeniem z około dwudziestu pięciu metrów.

Przypomnijmy, że podopieczni trenera Nigela Adkinsa finiszowali w ligowych rozgrywkach na osiemnastym miejscu w tabeli z ośmiopunktową przewagą nad strefą spadkową.

Sport.RIRM

drukuj