Piłka nożna. Nie żyje właściciel Leicester City

Piłkarski świat w żałobie. Właściciel Leicester City Vichai Srivaddhanaprabha zginął podczas katastrofy swojego śmigłowca niedaleko King Power Stadium. Wśród ofiar jest Polka.


Policja potwierdziła tożsamość zmarłych. Obok właściciela klubu na pokładzie śmigłowca byli także jego współpracownicy: Nursara Suknama i Kaveporn Punpare, a także pilot Eric Swaffer i pasażerka Izabela Lechowicz. Polka sama była doświadczonym pilotem i instruktorem lotnictwa.

We wtorek na stadionie Leicester City wystawiona zostanie księga kondolencyjna. Przeniesione zostanie najbliższe spotkanie Lisów z Southampton.

„Z najgłębszym żalem i złamanym sercem potwierdzamy, że nasz prezes Vichai Srivaddhanaprabha był pośród tych, którzy tragicznie zginęli w sobotni wieczór po tym, jak helikopter wiozący jego i cztery inne osoby rozbił się w pobliżu King Power Stadium. Żadna z pięciu osób na pokładzie nie przeżyła” – poinformował oficjalnie klub.

Srivaddhanaprabha przejął Leicester City w 2010 roku za kwotę 39 mln funtów. Za jego sprawą klub najpierw awansował do Premier League, a później – w roku 2016 – sięgnął po mistrzostwo Anglii.

Sport.RIRM

drukuj