Ekstraklasa. Śląsk remisuje z Górnikiem Łęczna; Zagłębie wygrywa z Pogonią

W pierwszym niedzielnym meczu 4. kolejki PKO BP Ekstraklasy Śląsk bezbramkowo zremisował we Wrocławiu z Górnikiem Łęczna. Natomiast w drugim spotkaniu Zagłębie Lubin pokonało u siebie Pogoń Szczecin (2:0).

Zarówno Śląsk Wrocław, jak i Górnik Łęczna ostatnie starcia zakończyły wysokimi porażkami. Podopieczni Jacka Magiery stracili cztery bramki w wyjazdowym meczu z Hapoelem Beer Szewa w ramach eliminacji Ligi Konferencji Europy. Tyle samo goli zawodnikom z Lubelszczyzny w spotkaniu ligowym strzeliła z kolei Warta Poznań. Oba zespoły podchodziły więc podrażnione do niedzielnej rywalizacji. W pierwszej odsłonie kibice oglądali bardzo dobrze zorganizowane drużyny, które nie pozwalały na wiele swoim przeciwnikom. W efekcie w ciągu 45. minut piłkarze oddali tylko dwa celne strzały. Po zmianie stron działo się niewiele więcej. Bliscy zgarnięcia pełnej puli punktowej byli gospodarze. Fabian Piasecki był jednak na pozycji spalonej, przez co gol nie został uznany. Drużyny musiały więc pogodzić się z bezbramkowym remisem.

Spotkanie Zagłębia Lubin i Pogoni Szczecin początkowo również było bardzo wyrównane, ale obfitowało w znacznie większą ilość okazji strzeleckich. Taka nadarzyła się już w 24. minucie, kiedy to Dominik Hładun świetną interwencją powstrzymał Kacpra Kozłowskiego. Po pół godzinie gry gospodarze wyszli z kontratakiem. Patryk Szysz ruszył lewą stroną i podał do Erika Daniela, a ten wyprowadził lubinian na prowadzenie.

Podopieczni Dariusza Żurawia nie zamierzali na tym poprzestać. Jeszcze przed przerwą oddali serię uderzeń, które albo były blokowane, albo okazywały się niecelne. W drugiej połowie „Portowcy” próbowali odpowiedzieć. Jakub Bartkowski oraz Kacper Smoliński nie wykorzystali swoich okazji, co zemściło się w doliczonym czasie. Zagłębie ponownie wyszło z kontratakiem, a jego finalizacją skutecznie zajął się Łukasz Poręba.

Taki rezultat oznacza, że Pogoń Szczecin znalazła się na czwartym miejscu z siedmioma punktami. Natomiast Zagłębie Lubin z sześcioma „oczkami” zajmuje siódmą lokatę.