Premier League. United zgotowali City piekło na Old Trafford!

United pokonali na Old Trafford City 4:2 w 152. derbach Manchesteru. Na gola Sergio Aguero Czerwone Diabły odpowiedziały jeszcze w pierwszej połowie, gdy Joe Harta pokonali Ashley Young i Marouane Fellaini. Po przerwie triumf gospodarzy przypieczętowały trafienia Juana Maty i Chrisa Smallinga.

Dzisiejszy pojedynek miał określić rzeczywistą wartość Manchesteru United. Trener Louis van Gaal po raz kolejny zrezygnował z wielkich nazwisk i potężnych pieniędzy, sadzając na ławce swoje dwie gwiazdy – Angela Di Marię i Radamela Falcao. Ekipa z Old Trafford stanęła naprzeciwko ubiegłorocznych mistrzów. Powodów do strachu było sporo, a wszystko za sprawą negatywnych dla United statystyk – The Citizens wygrali cztery ostatnie pojedynki derbowe stosunkiem bramek 10:2.

Koszmarne pierwsze minuty w wykonaniu Czerwonych Diabłów przyniosły prowadzenie gościom. W 6. minucie wyśmienitą okazję zmarnował Jesus Navas, który mając przed sobą tylko Davida de Geę trafił prosto w niego. Chwilę później wątpliwości już nie było – James Milner wypatrzył wbiegającego w szesnastkę Davida Silvę, ten zagrał do Sergio Aguero, który uderzeniem do pustej bramki otworzył wynik spotkania.

Uspokojone prowadzeniem City zostało srogo skarcone przez rywali. Po płaskiej centrze ze skrzydła defensorzy zdołali przyblokować Ashleya Younga. Anglik szybko pozbierał się jednak z ziemi i nie dał szans Joe Hartowi. W 27. minucie podopieczni Louisa van Gaala zadali kolejny cios. Po wymianie podań Daleya Blinda z Youngiem, dośrodkowanie tego ostatniego z najbliższej odległości głową wykończył Marouane Fellaini. 2:1 dla United!

Druga połowa ponowne przyniosła ofensywną postawę Czerwonych Diabłów. W 52. minucie golkiper The Citizens fantastycznie zatrzymał uderzenie Wayne’a Rooneya z rzutu wolnego. Po prawdziwym bombardowaniu ze strony gospodarzy niebezpieczeństwo nareszcie zażegnali obrońcy. Po chwili centrę Maty głową powinien był wykończyć mający przed sobą tylko Harta Ashley Young, jednak nieczysto trafił w futbolówkę.

W 67. minucie Old Trafford po raz trzeci wybuchło euforią. Rooney zagrał do wychodzącego na wolne pole Maty, a Hiszpan bez problemów podwyższył wynik na 3:1. Czerwonym Diabłom pomógł tym razem arbiter liniowy, który nie dostrzegł wyraźnego spalonego. Po chwili kolejnym świetnym dośrodkowaniem błysnął Young, którego centrę wykończył Chris Smalling, odbierając tym samym rywalom chęci do gry.

Ciekawy obrazek mogliśmy oglądać w końcówce spotkania, gdy Louis van Gaal zdjął z murawy dwóch bohaterów meczu – Matę i Fellainiego. W ich miejsce na boisku zameldowali się pozyskani za wielkie pieniądze Angel Di Maria i Radamel Falcao. W 89. minucie rozmiary porażki zdołał zmniejszyć Sergio Aguero, który otrzymał doskonałe podanie od aktywnego na skrzydle Pablo Zabalety.

152. derby Manchesteru zakończyły się ostatecznie przekonującym triumfem United, które praktycznie pogrzebało marzenia The Citizens o obronie mistrzostwa kraju. Od podopiecznych Manuela Pellegriniego oddala się również podium – do Czerwonych Diabłów tracą oni już 4 punkty, a do okupującego pozycję wicelidera Arsenalu – 5.