Ekstraklasa. Cracovia powróciła na zwycięską ścieżkę

Piłkarze Cracovii zrehabilitowali się swoim kibicom za ostatnią porażkę z Wisłą Płock i pokonali na własnym stadionie czerwoną latarnię ligi, Zagłębie Sosnowiec 2:1. Bohaterem meczu został Airam Cabrera, który zdobył oba gole dla Pasów.

Po serii siedmiu ligowych wygranych meczów i dość zaskakującej porażce z Wisłą Płock (2:3), drużyna Michała Probierza szybko chciała powrócić na zwycięską ścieżkę, aby na nowo włączyć się do walki o europejskie puchary. Sposobność ku temu wydawała się wręcz idealna, za rywala Pasy miały bowiem ostatnie w tabeli Zagłębie Sosnowiec.

Ekipa z Grodu Kraka okazji nie zaprzepaściła, choć na objęcie prowadzenia potrzebowała aż trzydziestu ośmiu minut, kiedy to fenomenalnym uderzeniem z dystansu popisał się Airam Cabrera. Bramkarz gości – Lukas Hrosso – mimo rozpaczliwej interwencji, nie miał w tej sytuacji za wiele do powiedzenia.

Hiszpański snajper znów dał o sobie znać pięć minut po przerwie. Tym razem został nieprzepisowo powstrzymywany w polu karnym przez Martina Totha, a następnie sam wymierzył sprawiedliwość strzałem z jedenastu metrów.

Wydawało się, że po dwóch w dość krótkim odstępie czasu ciosach Zagłębie nie będzie już w stanie powrócić do gry. Wręcz przeciwnie. Podopieczni Valdasa Ivanauskasa uparcie szukali swojej szansy i w 73. minucie zdobyli kontaktowego gola. W roli głównej wystąpił Tomasz Nawotka, który wykorzystał centrę Żarko Udovicicia z lewego skrzydła, wyprzedził w biegu Diego Ferraresso i wślizgiem skierował piłkę do siatki.

W końcówce spotkania jedno oczko beniaminkowi z Sosnowca mógł zapewnić Patrik Mraz, ale bardzo dobrze między słupkami zachował się Michal Pesković. Ostatecznie Cracovia w bólach wygrała 2:1. Pasy, dzięki kompletowi punktów, awansowały na szóste miejsce w tabeli. Zagłębie niezmiennie zamyka ligową stawkę.

***

Cracovia – Zagłębie Sosnowiec 2:1 (1:0)
Airam Cabrera 38′ 50′(k.) – Tomasz Nawotka 73′

Cracovia: Michal Pesković – Cornel Rapa, Ołeksij Dytiatjew, Michał Helik, Diego Ferraresso – Janusz Gol, Damian Dąbrowski (79′ Damian Dąbrowski) – Mateusz Wdowiak (76′ Daniel Pik), Javi Hernandez, Sergiu Hanca – Airam Cabrera (89′ Filip Piszczek)

Zagłębie: Lukas Hrosso – Giorgios Mygas (90′ Michael Heinloth), Piotr Polczak, Martin Toth (74′ Giorgi Iwaniszwili), Patrik Mraz – Tomasz Nawotka, Mateusz Możdżeń, Lukas Gressak, Szymon Pawłowski – Żarko Udovicić – Olaf Nowak (59′ Sebastian Milewski)

Żółte kartki: Javi Hernandez, Damian Dąbrowski (Cracovia) oraz Martin Toth, Piotr Polczak, Tomasz Nawotka (Zagłębie)