fot. PAP/EPA

Polacy za granicą. Dramat Krystiana Bielika! Zawodnik Derby County zerwał więzadła

Sprawdził się najgorszy scenariusz. Krystian Bielik zerwał więzadła krzyżowe w prawym kolanie. To oznacza, że Polak może zapomnieć o zbliżających się wielkimi krokami mistrzostwach Europy.


Przypomnijmy – w 36. minucie sobotniego spotkania pomiędzy Derby County a Bristol City (1:0) Krystian Bielik padł nagle z krzykiem na murawę, łapiąc się za prawe kolano. Polaka po chwili trzeba było znieść z boiska na noszach.

W poniedziałek wieczorem 23-letni zawodnik przeszedł szczegółowe badania. Niestety, potwierdziły one najgorszy scenariusz: zerwane więzadła krzyżowe w prawym kolanie. To oznacza, że nasz rodak znów będzie operowany.

Trzykrotny reprezentant Polski może więc zapomnieć o występie na mistrzostwach Europy, które rozpoczną się w pierwszej połowie czerwca. Defensywny pomocnik był w ostatnich tygodniach w bardzo dobrej formie i wydawał się jednym z pewniaków do miejsca w kadrze na kontynentalny czempionat.

Dla Krystiana Bielika to już druga taka kontuzja w dość krótkim czasie. Na początku stycznia 2020 roku defensywny pomocnik również zerwał więzadła krzyżowe w prawym kolanie i do gry powrócił dopiero w październiku. Od tego czasu zaliczył trzynaście meczów w barwach Derby na poziomie Championship, a jego forma rosła z każdym kolejnym występem.

Byłego zawodnika między innymi Legii Warszawa czeka teraz operacja, po czym nastąpi żmudny proces rehabilitacji. 23-latek odpocznie od futbolu od sześciu do nawet dziesięciu miesięcy.

Sport.RIRM

drukuj