Premier League. Arsenal wygrał zgodnie z planem

Arsenal Londyn wygrał z Leicester City 2:1 (2:0) w meczu 25. kolejki Premier League. Bramki dla Londyńczyków zdobywali Laurent Koscielny oraz Theo Walcott. Mimo porażki zawodnicy ze środkowej Anglii zasługują na pochwałę. W brawach The Fox od 60. minuty wystąpił Marcin Wasilewski.

Arsenal FC vs Leicester CityBrytyjskie tabloidy rozpisują się na temat plotek o odejściu Wojciecha Szczęsnego z Arsenalu Londyn i prawdopodobnie coś w tym jest, ponieważ w bramce Kanonierów znów między słupkami grał David Ospina. Kolumbijczyk w 13. minucie został sprawdzony przez Riyada Mahreza i z tego starcia wyszedł obronną ręką. Arsenal powoli wchodził w ten mecz, ale po pierwszej połowie miał zaliczkę dwóch bramek nad Lisami. Pierwszy gol dla ekipy Arsene’a Wengera padł po rzucie rożnym. Przed upływem drugiego kwadransa, Arsenal zarobił rzut rożny. Z narożnika dośrodkował Mesut Oezil, a akcje strzałem po ziemi zamknął Laurent Koscielny. Gospodarze wygrywali 1:0 i dążyli do zdobycia kolejnego gola. Rozochoceni zawodnicy z północnej części Londynu nacierali na bramkę Leicester i trochę zapomnieli o defensywie. Znów głównym agresorem był Mahrez. Algierczyk uderzył na bramkę, a piłka centymetry minęła bramkę Ospiny. Po tym ostrzeżeniu Kanonierzy wzięli się za poważną pracę w obu formacjach i zaprocentowało to kolejnym golem. Najpierw uderzył Oezil, piłkę sparował Mark Schwarzer, ale odbił ją tak niefortunnie, że wpadła ona pod nogi Theo Walcotta, a Anglik bez problemu skierował futbolówkę do bramki.

Arsenal FC vs Leicester CityPiłkarze francuskiego szkoleniowca wyszli na drugą połowę jakby nieobecni. The Fox raz po raz nękali defensywę Arsenalu. Nonszalancka gra w obronie i niezliczone straty uskuteczniły bramkę dla Lisów. W 60 minucie po zamieszaniu pod polem karnym, chaos wykorzystał Andrej Kramarić i zdobył kontaktowego gola dla Leicester. W między czasie na środku obrony przyjezdnych zameldował się Marcin Wasilewski, który wszedł z ławki rezerwowych. Kramarić rozgrywał znakomite zawody. 9 minut po strzeleniu bramki mógł wyrównać stan gry, ale Ospina dowiódł, że jest dobrym wyborem Wengera i wybronił groźny strzał Chorwata. Chwilę poźniej więcej szczęścia niż rozumu mieli The Gunners, bowiem piłka po strzale Mahreza zatrzymała się na słupku. Gospodarze dowieźli wynik promujący ich do końca i to oni cieszyli się z kolejnych trzech punktów.