Serie A. Juventus kontynuuje marsz po Scudetto

Aktualny mistrz Włoch – Juventus Turyn – pewnie przeszedł kolejną przeszkodę w drodze po tytuł, pokonując Lazio Rzym 3:0. Turyńczycy wygrali po dwóch golach Paula Pogby i jednym trafieniu Carlosa Teveza, który od początku sezonu znajduje się w wyśmienitej formie.

SS Lazio vs Juventus  FCOd początku twarde warunki gry mistrzom Włoch postawili rzymianie. Turyńczycy nie mogli przebić się przez defensywę Lazio, więc próbowali strzałów z dystansu. Z rzutu wolnego w 9. minucie uderzył Andrea Pirlo, ale pewnie interweniował Federico Marchetti. Chwilę później zza pola karnego niecelnie przymierzył Tevez. Miejscowi odpowiedzieli uderzeniem Antonio Candrevy, jednak reprezentant Włoch chybił z 20 metrów. W 24. minucie na prowadzenie wyszli podopieczni Massimiliano Allegriniego. Fantastycznym podaniem w pole karne do Paula Pogby popisał się Carlos Tevez. Niewidoczny do tej pory na boisku Francuz dobrze przyjął piłkę i precyzyjnym strzałem po ziemi pokonał Marchettiego. Juventus poszedł za ciosem i w odpowiedzi mógł prowadzić jeszcze wyżej. Bliski szczęścia był Pogba, który kapitalnie przymierzył na bramkę rywali z narożnika pola karnego. Futbolówka zatrzymała się na słupku i wróciła w pole gry pod nogi defensorów gospodarzy. Podopieczni Stefana Pioliego zaczęli grać aktywniej i próbowali doprowadzić do remisu, jednak nie potrafili przedrzeć się przez linię obrony „Starej Damy”. W 37. minucie z rzutu wolnego strzelił Candreva. Gianluigi Boffon interweniował niezbyt pewnie, ale zdążył naprawić swój błąd i nie dopuścił do utraty gola.

SS Lazio vs Juventus  FCPo przerwie obie ekipy rozgrywały piłkę w środkowej strefie boiska. W 55. minucie wszechobecną monotonię przerwał Juventus. Claudio Marchisio przebiegł z futbolówką ponad 20 metrów, mijając przy tym obrońcę Lazio. Dograł do Teveza, ustawionego tuż przed szesnastką, a ten przymierzył tuż przy słupku, nie dając szans na skuteczną interwencję golkiperowi gospodarzy. Już w 64. minucie kolejne trafienie zanotował Pogba. Pirlo zagrał do Roberto Pereyry, a ten dobrym podaniem uruchomił młodego Francuza, który nie pomylił się w sytuacji sam na sam z Marchettim. Po chwili drugi żółty kartonik zobaczył Simon Padoin i Juventus był zmuszony utrzymać prowadzenie w dziesiątkę. Z rzutu wolnego, podobnie jak w pierwszej połowie, szczęścia próbował Candreva. Tym razem Buffon również nie złapał piłki, jednak kolejny raz obeszło się bez konsekwencji dla doświadczonego reprezentanta Włoch. Mistrzowie kraju, mimo osłabienia, dalej nacierali na bramkę piłkarzy stołecznego klubu. W dobrej sytuacji po zagraniu Pogby znalazł się rezerwowy Federico Mattiello. 19 – latek oddał soczysty strzał z woleja, ale świetną paradą popisał się Marchetti, wybijając futbolówkę poza boisko. Obie ekipy nie forsowały tempa i pogodziły się z wynikiem, czego efektem był brak groźnych akcji do ostatniego gwizdka arbitra.

Juventus po zwycięstwie utrzymał przewagę trzech punktów nad AS Romą i lideruje stawce Serie A. Rzymianie zajmują 6. lokatę, ale już po jutrzejszych spotkaniach mogą spaść na 8. pozycję.