Ekstraklasa. Śląsk wciąż niepokonany

Śląsk Wrocław wciąż pozostaje bez ligowej porażki w bieżącym sezonie. Drużyna Vitezslava Laviczki zremisowała na wyjeździe z Lechią Gdańsk 1:1. Na listę strzelców wpisali się Sławomir Peszko oraz Przemysław Płacheta.

Jako pierwsi na prowadzenie wyszli goście z Wrocławia. Zaczęło się od błędu Lukasa Haraslina, który w 37. minucie meczu stracił futbolówkę na własnej połowie boiska. Jakub Łabojko zagrał do Przemysława Płachety, a ten płaskim uderzeniem zza „szesnastki” zaskoczył bezradnie interweniującego Dusana Kuciaka.

Miejscowi odpowiedzieli dziewięć minut po zmianie stron. W roli głównej wystąpił Sławomir Peszko. Skrzydłowy otrzymał podanie od Lukasa Haraslina, zszedł z piłką do środka pola karnego i pięknym strzałem z czternastu metrów – w kierunku dalszego słupka – nie dał żadnych szans Matusowi Putnocky’emu.

Od tego momentu to podopieczni Piotra Stokowca byli bliżej zgarnięcia kompletu punktów. Ekipie z Trójmiasta nie udało się jednak po raz drugi zaskoczyć defensywy rywali. Bohaterem gdańszczan mógł zostać w doliczonym czasie gry Rafał Wolski, ale siedmiokrotny reprezentant Polski trafił jedynie w poprzeczkę.

Remis sprawił, że Śląsk wciąż pozostaje bez ligowej porażki w obecnym sezonie. Drużyna Vitezslava Laviczki lideruje rozgrywkom z czternastoma oczkami na koncie w sześciu spotkaniach. Lechia natomiast – jak na razie – rozczarowuje, zajmując dopiero dziewiąte miejsce w tabeli.