Ekstraklasa. Gładkie zwycięstwo Pasów

Cracovia przedłużyła serię meczów bez zwycięstwa w nowym sezonie Arki Gdynia. Podopieczni Jacka Zielińskiego nie wygrali żadnego z sześciu dotychczasowych spotkań. Tym razem ulegli Pasom 1:3.

30. minuta meczu przy Kałuży. Pelle van Amersfoort wstrzeliwuje piłkę w pole karne Arki. Futbolówkę przyjmuje Rony Lopez. Odwraca się i umieszcza piłkę w siatce.

Doliczony czas gry pierwszej połowy. David Jablonsky pada w „szesnastce” gdynian. Arbiter wskazuje na wapno. Przez chwilę wstrzymuje wykonanie rzutu karnego. W końcu pozwala na uderzenie. Sergiu Hanca mierzy w prawy dolny róg. 2:0.

Kto chciałby zobaczyć, co ciekawego działo się więcej przed przerwą na stadionie Cracovii, niech się nie trudzi i obejrzy jedynie gole…

Po zmianie stron spotkanie mogło się już dużo bardziej podobać. Dogodną sytuację zmarnował Fabian Serrarens. Holender miał sporo miejsca w polu karnym, ale postawił na siłę, a nie precyzję i futbolówka opuściła plac gry.

Później głos miały już tylko Pasy. Pavels Steinbors musiał interweniować trzykrotnie. Przy czwartej okazji miejscowych nie miał już jednak nic do powiedzenia. Futbolówka, po wrzutce zza „szesnastki”, idealnie siadła bowiem na głowie Pelle van Amersfoorta. Honor gdynian uratował rezerwowy Dawit Schirtladze.

Cracovia awansowała na 4. miejsce w tabeli. Arka, z dwoma oczkami na koncie, plasuje się na 15. pozycji.